SLOŽENÍ

2 1/2 hrnku (225 g) hladké mouky, prosáté
1 lžička směsi koření
2 lžíce moučkového cukru, prosáté
200 g vychlazeného nesoleného másla, nahrubo nasekaného
600 g (asi 3) jablek Granny Smith, oloupaných, zbavených jádřinců a nahrubo nakrájených
1/2 šálku dulce de leche a další na podávání
1 lehce rozšlehané vejce
2 lžíce moučkového cukru
Pudink, k podávání

METODA

1. Mouku, směs koření, moučkový cukr a 150 g másla vložte do kuchyňského robotu a šlehejte, dokud směs nebude připomínat jemnou strouhanku. Přidejte 2-3 lžíce vychlazené vody a šlehejte, dokud se směs nespojí do hladké kuličky. Zabalíme do fólie a necháme 30 minut chladit.

2. Mezitím vložte jablko do pánve se zbývajícími 50 g másla a 3 lžícemi vody. Postavte na mírný oheň a za občasného míchání vařte 15-20 minut nebo dokud jablka nezměknou a tekutina se nevstřebá. Poté je mírně ochlaďte a vmíchejte dulce de leche.

3. Předehřejte troubu na 180 °C. Vymažte texaskou formu na muffiny se 6 otvory (185 ml) a otvory vyložte pečicím papírem.

4. Na lehce pomoučeném povrchu rozválejte těsto a vykrojte šest 12cm koleček. Zbylé těsto spojíme a znovu rozválíme. Vykrojíme šest 6cm koleček. Větší kolečka těsta vtlačte do vyložených otvorů na muffiny. Naplňte je jablečnou směsí. Okraje potřete vejcem, poté je přiklopte menšími kolečky těsta a jemně přitiskněte okraje těsta k sobě, aby se koláče uzavřely. Zbytky těsta použijte na ozdobení vrcholů koláčů a potřete je vejcem. Posypeme moučkovým cukrem a pečeme 20-30 minut nebo dozlatova.

5. Nechte 10 minut stát na pánvi, pak koláče vyklopte a podávejte s krémem a extra dulce de leche.