SLOŽENÍ

1 list želatiny s titanovou pevností
3 zralé banány
1/4 šálku (35 g) moučkového cukru, prosátého
1/2 šálku (125 g) mascarpone
1/3 šálku (80 ml) zahuštěné smetany
2 bílky
1/2 šálku (110 g) moučkového cukru
1 lžíce balzamikového octa
1/3 šálku (100g) dulce de leche

SUŠENKA S ARAŠÍDOVÝM MÁSLEM

100 g změklého nesoleného másla, nakrájeného na kousky
1/3 pevně zabaleného šálku (80 g) hnědého cukru
1/4 šálku (55 g) moučkového cukru
1 vejce
2 lžíce křupavého arašídového másla
2 lžíce mléka
75 g nasekané hořké čokolády
1 1/4 šálku (175 g) hladké mouky
1/2 lžičky sody bikarbony
1/2 lžičky prášku do pečiva

METODA

1. Želatinu namočte na 5 minut do studené vody a poté z ní vymačkejte přebytečnou tekutinu. Rozpusťte želatinu v 1 lžíci horké vody a poté ji nechte mírně vychladnout.

2. V malém kuchyňském robotu vyšlehejte 1 banán na pyré, poté vmíchejte moučkový cukr a mascarpone a nakonec želatinu. Smetanu ušlehejte elektrickým šlehačem do pevných špiček a poté ji vmíchejte do banánové směsi. Banánovou pěnu přikryjte a nechte 2 hodiny nebo do ztuhnutí chladit.

3. Předehřejte troubu na 180 °C. Na sušenky vyšlehejte máslo a cukry elektrickým mixérem do husté a světlé hmoty. Přidejte vejce a šlehejte, aby se spojila, poté zašlehejte arašídové máslo, Milo a čokoládu. Prosejeme mouku, sodu bikarbonu, prášek do pečiva a špetku soli a dobře promícháme. Těsto přikryjte fólií a nechte 10 minut chladnout. Vyválejte těsto mezi dvěma listy pečicího papíru na tloušťku 4 mm. Přeneste ho na plech a spodní list pečicího papíru nechte přiložený. Chlaďte 20 minut a poté pečte 15-20 minut, dokud není těsto upečené, ale uprostřed stále měkké. Nechte vychladnout.

4. Pro přípravu pusinek ušlehejte bílky elektrickým šlehačem do pevných špiček, pak postupně přidávejte moučkový cukr a šlehejte do hladka. Přeneste do obyčejného zdobicího sáčku opatřeného 1cm tryskou. Odstavte.

5. Zbývající 2 banány nakrájejte a smíchejte s octem v míse.

6. Při podávání nalámejte na každý talířek 7cm čtverec sušenky (něco zbude; vydrží ve vzduchotěsné nádobě). Navrch dejte balzamikový banán, velký kopeček pěny a 1 lžíci dulce de leche. Na pěnu naneste cikcakovitě pusinky a pak je pomocí kuchyňské letlampy zpracujte plamenem, dokud lehce nezezlátnou.