SLOŽENÍ

300 g pekanových ořechů, jemně rozdrcených, ale ne na prášek, plus 100 g navíc na ozdobu
1 1/2 lžičky mleté skořice
1/4 čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku
20 listů čerstvého těsta filo
400 g ghí, rozpuštěné a vychlazené

SYRUP

500 g moučkového cukru
60 g glukózového sirupu
2 skořicová pírka
2 lžíce citronové šťávy

METODA

1. Předehřejte troubu na 150 °C. Na sirup dejte všechny ingredience a 300 ml vody do středně velkého hrnce na středně vysokou teplotu. Přiveďte k varu. Snižte teplotu na středně nízkou a za stálého míchání vařte 3-5 minut, dokud mírně nezhoustne. Odstavte z ohně a nechte vychladnout.

2. Drcené pekanové ořechy vložte do mísy s kořením a promíchejte.

3. Protože těsto filo rychle vysychá, je nejlepší pracovat s několika pláty najednou a zbytek pak přikrýt lehce navlhčenou utěrkou, dokud nebude připraven k použití. Plát filo potřete ghí a posypte ho asi 2 lžícemi směsi ořechů a koření. Navrstvíme další plát filo, potřeme ghí a posypeme 2 lžícemi ořechové směsi. Tento postup opakujte, dokud nenakladete 5 plátů filo se směsí ořechů a koření. Filo srolujte podélně do dlouhého špalíku. Dbejte na to, aby roláda nebyla příliš volná ani příliš těsná. Postup opakujte, dokud nevytvoříte 4 špalíčky.

4. Každý špalek nakrájejte na 2,5 cm široká kolečka. Kousky uspořádejte těsně vedle sebe řeznými stranami nahoru do velkého plechu s vysokými stěnami. Pečte 1 hodinu nebo dozlatova. Horkou baklavu přelijte vychladlým sirupem a nechte ji odpočinout. Na ozdobu posypte dalšími drcenými pekanovými ořechy.