SLOŽENÍ

8 vajec, oddělených, plus 4 bílky
310 g prosátého čistého moučkového cukru
50 g nesoleného másla, rozpuštěného a vychladlého
80 g kvalitního tmavého kakaa, prosátého, plus další na poprášení
40 g prosáté kukuřičné mouky
40 g prosáté hladké mouky
100 ml zahuštěné smetany
100 ml kokosového krému
1 lžička vanilkového extraktu
2/3 hrnku (225 g) třešňového džemu
mrazem sušené maliny, k podávání

ČOKOLÁDOVÁ MÁSLOVÁ POLEVA

75 g nasekaného nesoleného másla, změklého
65 g čistého moučkového cukru, prosátého
50 g hořké (70%) čokolády, rozpuštěné a vychlazené

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA

80 g moučkového cukru
100 ml čisté (řídké) smetany
100 g hořké (70%) čokolády, nasekané

METODA

1. Předehřejte troubu na 160 °C. Vymažte tři kulaté dortové formy o průměru 15 cm a dno vyložte pečicím papírem. Boky posypeme extra kakaem a přebytečné množství setřeseme.

2. Žloutky a 100 g moučkového cukru vložte do mísy stojanového mixéru s nástavcem na šlehání a šlehejte, dokud nezhoustnou a nezesvětlají. Šlehejte máslo, dokud se zcela nespojí. Směs přeneste do velké mísy a čisté mísy mixéru a vyšlehejte.

3. Do čisté mísy mixéru vložte všechny bílky a šlehejte při středně vysokých otáčkách do měkkých špiček. Za chodu mixéru přidávejte po 1 lžíci 150 g moučkového cukru, dokud se nerozpustí a směs nebude tuhá a lesklá.

4. Do žloutkové směsi přidejte kakao, kukuřičnou mouku a mouku a spojte je, poté ve třech dávkách vmíchejte bílkovou směs. Rozdělte do dortových forem (pro dokonale rovnoměrné houby směs odvažte) a pečte 40 minut nebo dokud střed po lehkém stlačení nepruží. Nechte 10 minut vychladnout ve formě, poté vyklopte na drátěnou mřížku a nechte zcela vychladnout. Ořízněte vršky koláčů, aby byly rovné.

5. Smetanu, kokosový krém, zbývající 1/2 šálku (60 g) moučkového cukru a vanilku dejte do mísy a vyšlehejte do tuhých špiček. Dejte do chladničky ztuhnout.

6. Na máslovou polevu vložte máslo a moučkový cukr do mísy stojanového mixéru s pádlovým nástavcem. Šlehejte, dokud nebude hmota hustá a bledá, a poté zašlehejte vychladlou rozpuštěnou čokoládu. Odstavte.

7. Jeden dort položte na servírovací talíř a navrch dejte polovinu marmelády a poté polovinu krémové směsi. Pokryjte druhým dortem a postup opakujte, poté dokončete třetím dortem. Povrch a boky sestaveného dortu potřete polevou, kterou seškrábejte dozadu, abyste dosáhli efektu holého dortu. Vychlaďte, dokud nebude potřeba.

8. Na polevu dejte cukr a 2 lžíce vody do malého hrnce na střední teplotu. Za občasného otáčení pánví vařte 3-4 minuty, dokud nevznikne zlatavý karamel, a poté přidejte 2 lžíce teplé vody (karamel se chytne). Přiveďte k varu, postupně zašlehejte smetanu a přiveďte k varu. Čokoládu vložte do žáruvzdorné misky a přelijte ji přes karamel. Odstavte na 2-3 minuty a poté míchejte, dokud se nerozpustí a nezhladne. Nechte vychladnout a přelijte jím dort, přičemž polevu nechte stékat po stranách. Při podávání posypte mrazem sušenými malinami.