SLOŽENÍ

120 g nesoleného másla, změklého
1/2 šálku (110 g) moučkového cukru
1/3 pevně zabaleného hrnku (80 g) hnědého cukru
1 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžíce hladkého arašídového másla
1 lžíce Nutelly
1 1/4 šálku (175 g) hladké mouky
1/2 lžičky sody bikarbony
1/3 šálku (35 g) kakaového prášku
1/2 šálku (100 g) kousků mléčné čokolády
Čokoládová zmrzlina k podávání

METODA

1. Máslo a cukry vyšlehejte ve stojanovém mixéru s pádlovým nástavcem do světlé a nadýchané hmoty.

2. Přidejte vejce a vanilku, dobře prošlehejte a poté vmíchejte arašídové máslo a Nutellu. 3. Vypněte mixér a rukama do něj vmíchejte mouku, bikarbonu, kakao, čokoládové lupínky a 1/2 lžičky solných vloček.

3. Na čistou pracovní plochu položte list pečicího papíru, pak na něj položte polovinu těsta a vytvarujte z něj špalíček o průměru zhruba 6 cm. Papír pevně srolujte, aby se uzavřel, konce zajistěte a zatočte, aby se utáhl. Zabalte do potravinářské fólie. Postup opakujte se zbývajícím těstem. Zamrazte na dobu až 3 měsíců, nebo pokud ho použijete ihned, nechte ho 1 hodinu ztuhnout v chladu.

4. Když je těsto připraveno k pečení, předehřejte troubu na 180 °C. Vymažte plech a vyložte jej pečicím papírem.

5. Nakrájejte najednou tolik sušenek o tloušťce 1 cm, kolik potřebujete. Rozložte je na plech, přičemž mezi sušenkami nechte 2 cm rozestupy. Sušenky pečte přímo z lednice nebo mrazáku 12 minut nebo dokud se sušenka po jemném zatlačení prstem na plechu nepohne. Nechte je na plechu vychladnout.

6. Pokud připravujete zmrzlinové sendviče, položte malé kopečky zmrzliny na vychlazený plech vyložený pečicím papírem. S kouskem pečicího papíru nahoře a po částech je rukou zploštěte na velikost sušenek. (V případě potřeby vraťte zploštělou zmrzlinu do mrazáku, zatímco budete připravovat zbývající zmrzlinu).

7. Každý kousek zmrzliny proložte dvěma sušenkami a ihned podávejte nebo zmrazte tak, aby se podávala do 4-6 hodin.