SLOŽENÍ

2 lžičky (7 g) sušeného droždí
2/3 šálku (160 ml) vlažného mléka
2 2/3 hrnku (400 g) hladké mouky
2 lžíce hnědého cukru
2 vejce
60 g nasekaného másla
1 šálek moučkového cukru
1½ lžičky směsi koření
½ lžičky mleté skořice

BRANDY DULCE PUDINK

6 žloutků
2/3 šálku (100 g) kukuřičné mouky
200 g dulce de leche
2 šálky (500 ml) mléka
¼ šálku (60 ml) brandy

METODA

1. Ve džbánku smíchejte droždí, mléko a 1 lžíci mouky. Přikryjeme a necháme na teplém místě 10 minut kynout, dokud se nevytvoří pěna. Zbylou mouku dejte do elektrického mixéru vybaveného hákem na těsto. Přidejte směs droždí, cukr, vejce a 1/2 lžičky soli a hněťte 2 minuty nebo dokud se těsto nespojí. Přidávejte po kouscích máslo, dokud se nespojí. Hněťte 2 až 3 minuty, dokud těsto nezměkne. Přeneste do vymazané mísy. Přikryjte a dejte na teplé místo na 45 minut nebo do zdvojnásobení velikosti.

2. Mezitím na přípravu krému vyšlehejte žloutky a kukuřičnou mouku v žáruvzdorné míse dohladka. Dolce de lece, mléko a brandy dáme do kastrůlku na střední teplotu a šleháme, dokud se nespojí, přivedeme k varu a stáhneme z ohně. Směs brandy nalijte na vaječnou směs a šlehejte, dokud se nespojí. Vraťte směs do kastrolu na střední teplotu a za stálého šlehání vařte 6 minut, dokud nezhoustne.

3. Nalijte do mísy, povrch zakryjte plastovou fólií a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vychladlý pudink šlehejte do hladka. Prošlehejte, aby se krémová směs spojila, přeneste ji do zdobicího sáčku opatřeného 1,5cm hladkou tryskou. Vyklopte těsto na koblihy. Těsto rozdělíme na 12 dílů, vyválíme kuličky a položíme je na olejem vymazaný plech. Přikryjeme a necháme odležet dalších 20 minut nebo dokud mírně nevykynou.

4. Mezitím ve velké míse smíchejte moučkový cukr, skořici a směs koření. Velkou pánev nebo pánev wok naplňte do poloviny olejem a zahřejte na 170 °C (kostka chleba při dostatečném zahřátí zezlátne za 45 sekund). V dávkách smažte koblihy po dobu 3 až 4 minut, dokud nezezlátnou. Horké koblihy vhoďte do cukrové směsi. Postup opakujte se zbývajícími koblihami a cukrovou směsí. Do boku každého koblihu zapíchněte trysku na zdobicí sáček a trubičkou do něj vlijte krém. Podávejte teplé.