SLOŽENÍ

700 g hořké (70%) čokolády
1 kg změklého smetanového sýra, nakrájeného na kousky
12 vajec, oddělených
11/3 pevně zabalených šálků (330 g) hnědého cukru

METODA

1. Předehřejte troubu na 150 °C. Vložte košíčkové papíry do 2 x 12dírkových košíčkových forem. Do žáruvzdorné misky postavené nad hrnec s mírně vroucí vodou (miska se nesmí dotýkat vody) vložte 500 g čokolády a míchejte, dokud se nerozpustí a nezůstane hladká. Odstavte a nechte mírně vychladnout.

2. Vložte 500 g smetanového sýra do samostatné mísy a stěrkou ho vyšlehejte dohladka.

3. Rozpuštěnou čokoládu přidejte ke smetanovému sýru a vyšlehejte. Přidejte žloutky a 1 šálek (250 g) cukru a vyšlehejte dohladka. Odstavte stranou. V jiné míse šlehejte bílky, dokud se nevytvoří tuhé špičky.

4. Třetinu bílků vmíchejte do sýrové směsi, aby se uvolnila, a poté opatrně vmíchejte zbývající bílky.

5. Směs rozdělte do formiček na košíčky a pečte 20 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Odstavte a nechte vychladnout.

6. Pro přípravu polevy vložte zbývajících 200 g čokolády do žáruvzdorné misky postavené nad hrnec s mírně vroucí vodou (miska se nesmí dotýkat vody) a míchejte, dokud se nerozpustí a nezůstane hladká.

7. Odstavíme a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. V samostatné míse vyšlehejte zbývajících 500 g smetanového sýra dohladka a poté jej vmíchejte do vychladlé čokolády, dokud se nespojí.

8. Do hladké a spojené hmoty zašlehejte zbývající 1/3 šálku (80 g) cukru, 1 lžíci vody a špetku soli. (Poleva by měla být velmi hustá. V případě potřeby ji zchlaďte, aby zhoustla.)

9. Lžící přelijte polevu do zdobicího sáčku opatřeného hvězdicovou tryskou a hustými víry ji naneste na cupcakes, které budete podávat.