SLOŽENÍ

2 listy listového těsta (my jsme použili máslové listové těsto Carême)
4 listy želatiny s titanovou pevností
600 ml zahuštěné smetany
2 lžičky vanilkového extraktu
1/4 šálku (55 g) moučkového cukru
250 g dulce de leche (z obchodů s lahůdkami) nebo karamelové pomazánky
3/4 šálku (75 g) pražených mandlí ve vločkách

METODA

1. Předehřejte troubu na 200 °C. Vymažte 20cm čtvercovou dortovou formu a vyložte ji pečicím papírem, přičemž část papíru nechte přečnívat (usnadní to vyjmutí dortu).

2. Na velký plech vyložený pečicím papírem položte pláty těsta (případně použijte 2 plechy a během pečení je vyměňte). Těsto propíchejte vidličkou. Přikryjte ho pečicím papírem a navrch položte další plech, aby se zatížilo.

3. Pečte 20 minut nebo do světle zlaté barvy. Odstraňte horní plech a pečicí papír a pečte dalších 10-15 minut nebo do zlatova. Odložte stranou, aby vychladl.

4. Namočte želatinu na 5 minut do misky se studenou vodou, aby změkla. Vymačkejte ze želatiny přebytečnou vodu a poté přidejte lístky do 1/4 šálku (60 ml) horké vody. Mícháme, dokud se nerozpustí a nespojí, a poté odložíme stranou, aby vychladla.

5. Pomocí elektrického mixéru vyšlehejte v míse smetanu, vanilkový a krupicový cukr do zhoustnutí. Vmíchejte rozpuštěnou želatinu.
6.Pláty těsta nakrájejte tak, aby se vešly do dortové formy. Do formy vložte 1 čtverec těsta a navrch dejte krémovou náplň. Na náplň položte druhý čtverec těsta.

7. Potřete dulce de leche, poté pomocí paletového nože rovnoměrně rozetřete a posypte vločkovými mandlemi. Chlaďte alespoň 4 hodiny nebo dokud náplň neztuhne.

8. Opatrně vyjměte koláč z formy. Nakrájejte na kousky a podávejte.