SLOŽENÍ

45 g prosáté hladké mouky
45 g prosáté hladké mouky s práškem do pečiva
45 g prosáté kukuřičné mouky
5 vajec při pokojové teplotě
1/2 hrnku (110 g) moučkového cukru
30 g nesoleného másla, rozpuštěného a vychladlého
1 lžička vanilkového extraktu
1/2 hrnku (165 g) malinového džemu

POLEVA

200 g čistého moučkového cukru, prosátého
1 šálek (100 g) kvalitního tmavého kakaa, prosátého
100 g mléčné čokolády, rozpuštěné a vychlazené
4 šálky (340 g) vlhkých kokosových vloček

METODA

1. Předehřejte troubu na 170 °C. Vymažte lamingtonovou formu o rozměrech 20 x 30 cm a dno a boky vyložte pečicím papírem.

2. Mouky prosejte do velké mísy. Vejce vložte do stojanového mixéru s nástavcem na šlehání a šlehejte 5 minut nebo dokud nezhoustnou a neztrojnásobí svůj objem. Postupně za stálého šlehání přidávejte cukr po dobu 6-8 minut, dokud se cukr nerozpustí. Pomocí kovové lžíce vmíchejte ve dvou dávkách moučnou směs a sáhněte na dno mísy, abyste zachytili případné kapsy mouky, poté vmíchejte máslo a vanilku. Nalijte do připravené formy a pečte 25-30 minut, dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Nechte 5 minut vychladnout, poté vyklopte na mřížku vyloženou pečicím papírem a nechte zcela vychladnout. Nakrájejte na 16 stejných obdélníků, pak každý rozkrojte napůl, potřete malinovým džemem a spojte zpět k sobě.

3. Na polevu dáme do mísy moučkový cukr, kakao, čokoládu a 1 šálek (250 ml) vroucí vody a vymícháme dohladka. Pracujte vždy s jedním lamingtonem, namáčejte ho do polevy, nechte přebytečné množství odkapat a poté ho obalte v kokosu. Vraťte na plech a před podáváním nechte 30 minut ztuhnout v chladu.