SLOŽENÍ

125 g nesoleného másla, změklého
70 g měkkého světle hnědého cukru nebo světlého cukru muscovado
Jemně nastrouhaná kůra z 1 pomeranče nebo citronu (nepovinné)
100 g celozrnné mouky nebo jemné hladké celozrnné mouky
2 lžičky prášku do pečiva
100 g mletých mandlí
25 g slunečnicových semínek
25 g máku (nepovinné)
3 vejce
1/4 šálku (60 ml) mléka nebo vody
20 g vloček z mandlí nebo dýňových semínek (nebo směs)

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C. Kulatou dortovou formu o průměru 20 cm vyložte pečicím papírem.

2. Do velké mísy nebo volně stojícího elektrického mixéru vložte máslo a cukr a případně pomerančovou nebo citronovou kůru. Pomocí elektrického ručního šlehače nebo mixéru šlehejte několik minut, dokud nebude světlé a nadýchané.

3. V druhé míse důkladně smíchejte mouku, prášek do pečiva, mleté mandle, slunečnicová semínka a mák, pokud je používáte.

4. Do směsi másla a cukru přidejte vejce a lžíci suchých přísad a šlehejte, dokud se rovnoměrně nespojí. Postup opakujte a vmíchejte zbývající vejce. Přisypte zbývající suché přísady a jemně, ale důkladně je promíchejte a nakonec přilijte mléko nebo vodu, aby těsto trochu povolilo.

5. Lžící směs vložte do připravené formy a jemně a rovnoměrně ji rozetřete. Posypte vločkami mandlí a/nebo dýňovými semínky. Pečte v troubě 35 minut nebo dokud těsto nevykyne a nezezlátne a špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Nechte alespoň trochu vychladnout na mřížce.

6. Koláč vyjměte z formy a nakrájejte na plátky k podávání. Ve vzduchotěsné formě vydrží až 5 dní, ale s největší pravděpodobností ho dopečete mnohem dříve.