SLOŽENÍ

1 x 85g balení malinového želé
250g balení čokoládových sušenek (my jsme použili sušenky Choc Ripple)
280 g moučkového cukru
75 g rozpuštěného nesoleného másla
750 g smetanového sýra pokojové teploty
4 vejce
250 g zakysané smetany
200 g hořké čokolády, rozpuštěné a vychlazené
¼ šálku kakaa
1 1/2 lžičky solných vloček
125 g malin

METODA

1. Kostky želé připravte podle návodu na obalu a přidejte poloviční množství vody, než je uvedeno v návodu (tím zajistíte, že želé ztuhne). Uložíme do malé rovné misky a necháme alespoň 3 hodiny chladit.

2. Předehřejte troubu na 175 °C. Vymažeme a pečicím papírem vyložíme 23cm formu na pružinový koláč. Vnější stranu dortové formy třikrát obalíme. Tři dlouhé pruhy alobalu položíme v mírně odlišných úhlech jeden na druhý. Okraje zvedněte a nařaste kolem formy tak, aby vytvořily vodotěsný “košíček” obklopující formu.

3. Sušenky rozdrťte nebo rozmixujte (pomocí kuchyňského robotu) na jemnou drobenku. Poté vmíchejte 60 g cukru, přidejte rozpuštěné máslo a míchejte, dokud se dobře nespojí. Směs sušenkového základu vlijte do připravené dortové formy a hřbetem lžíce ji pevně a rovnoměrně přitlačte.

4. Vložte smetanový sýr do mísy stojanového mixéru vybaveného nástavcem s pádly a šlehejte, dokud nebude hladký a krémový. Přidejte zbývající moučkový cukr a šlehejte, dokud se zcela nerozpustí. Přidejte vejce, jedno po druhém, a mezi jednotlivými přidáními dobře prošlehejte, aby se vejce zcela zapracovala. Snižte rychlost mixéru a přidejte zakysanou smetanu, čokoládu, kakaový prášek, 1 ½ lžičky soli a míchejte, dokud se nespojí.

5. Náplň nalijte na sušenkový základ a poté dortovou formu zabalenou do fólie vložte doprostřed velkého hlubokého pekáče. Hluboký pekáč opatrně naplňte vodou do hloubky asi 3 cm a vložte do trouby. Pečte dozlatova a dopečte asi 1 hodinu.

6. Tajemstvím dekadentní krémovosti tohoto pečeného cheesecaku je pomalé chlazení, proto vypněte troubu a nechte dvířka trouby zavřená. Cheesecake nechte uvnitř trouby chladnout alespoň 1 hodinu. Vyjměte jej z trouby. Před vyjmutím z formy jej nechte zcela vychladnout.

7. Malinové želé nakrájejte na čtverečky a poté jím posypte cheesecake čerstvými malinami.