SLOŽENÍ

4 šálky (520 g) oloupaných, nahrubo nastrouhaných jablek Granny Smith (asi 8 jablek)
Šťáva z 1 citronu
2 lžičky mleté skořice
6 šálků (600 g) vlašských ořechů a další 3/4 šálku (75 g) opražených ořechů
24 listů čerstvého těsta filo
200 g nesoleného másla, rozpuštěného
2 lžičky tmavého cukru muscovado

SLANÝ KARAMEL

500 g moučkového cukru
11/2 šálků (375 ml) zahuštěné smetany (my jsme použili Woolworths Macro)

METODA

1. Jablka, citronovou šťávu a skořici smícháme v hrnci na prudkém ohni a přivedeme k varu. Snižte teplotu na minimum a za občasného míchání vařte 3 minuty nebo do mírného změknutí. Přendejte do jemného síta postaveného nad mísu a nechte 5 minut odkapat.

2. Mezitím na slaný karamel smíchejte cukr a 1/2 šálku (125 ml) vody ve velké hluboké pánvi na středním ohni. Za občasného otáčení pánví vařte, dokud se cukr nerozpustí, poté přiveďte k mírnému varu a bez míchání vařte 7 minut nebo do zlatavé barvy. Opatrně přidejte smetanu a 1/2 lžičky solných vloček a otáčejte pánví, aby se spojily. Přiveďte k varu a za občasného míchání vařte 1 minutu nebo do mírného zhoustnutí. Odstavte z ohně

3. Vlašské ořechy vložte do kuchyňského robotu a šlehejte, dokud nebudou velmi jemně nasekané. Jablečnou směs přendejte do mísy a promíchejte s 3/4 šálku (180 ml) slaného karamelu a vlašskými ořechy. Nechte stát 30 minut nebo dokud nevychladne.

4. Předehřejte troubu na 180 °C. Vymažte pekáč o rozměrech 35,5 x 25,5 x 3 cm hluboký.

5. Pro sestavení baklavy položte 1 plát filo na pracovní plochu delším okrajem k sobě a potřete ho trochou másla. Další plát položte přímo na něj. 3 cm od spodního okraje položte 1/3 hrnku (110 g) jablečné náplně a rozprostřete ji do 24 cm dlouhého špalíku. Jednu kratší stranu přeložte přes náplň a těsto dvakrát srolujte směrem od sebe. Druhou kratší stranu přeložte přes náplň a srolujte těsto do špalíku. Vložíme do připravené formy a potřeme máslem. Postup opakujte se zbývajícím těstem filo, máslem a náplní, dokud není pánev plná. Malým ostrým nožem rozkrojte špalíčky na třetiny. Pečte 55 minut nebo dozlatova. Baklavu hojně potřete vychladlým karamelem.

6. Mezitím na ořechovou posypku vložte do kuchyňského robotu další vlašské ořechy a šlehejte je, dokud je nenasekáte najemno. Přendejte je do mísy a promíchejte s cukrem muscovado.

7. Baklavu posypeme ořechovým posypem a špetkou solných vloček a při podávání pokapeme trochou karamelu navíc.