SLOŽENÍ

300g balení hořkého čokoládového křehkého těsta Careme
1 hrnek (220 g) krupicového cukru plus 2 lžíce navíc
125 g nasekaného soleného másla
1/3 šálku (80 ml) čisté (řídké) smetany
175 g kvalitní hořké čokolády
1 1/2 šálku (375 ml) zahuštěné smetany
2 rozšlehaná vejce
Kakaový prášek, k podávání
Hustá smetana, k podávání

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C. Těsto rozválejte na tloušťku 5 mm a vyložte jím 30cm koláčovou formu s volným dnem. Přebytečné těsto ořízněte, dno propíchejte vidličkou a nechte 10 minut vychladnout.

2. Těsto vyložte pečicím papírem. Naplňte těstovou zátěží nebo nevařenou rýží. Pečeme 10 minut. Odstraňte papír a závaží. Pečeme ještě 5 minut, dokud není suché. Nechte mírně vychladnout.

3. Mezitím dejte 1 šálek (220 g) cukru a 1/3 šálku (80 ml) vody do hrnce na střední teplotu a míchejte, aby se cukr rozpustil. Vařte bez míchání 15 minut nebo dokud se nezačne barvit. Přidejte máslo a vařte 5 minut nebo dokud nezezlátne. Odstavte z ohně. Vmíchejte polovinu čisté smetany, nechte 1-2 minuty vychladnout a poté vmíchejte zbývající čistou smetanu a špetku mořské soli. Nalijte do koláčové formy a nechte 5-10 minut vychladnout.

4. Čokoládu nasekejte a dejte do mísy se 2 lžícemi cukru. Odstavte stranou. Zahuštěnou smetanu dejte do hrnce, přiveďte těsně pod bod varu, pak nalijte na čokoládu a šlehejte, dokud se nerozpustí. Vejce zašleháme do hladka a čokoládovou směs nalijeme do dortové formy.

5. Snižte teplotu trouby na 160 °C. Koláč pečeme 30 minut nebo dokud není uprostřed ztuhlý. Nechte zcela vychladnout a poté 30 minut chladit.

6. Koláč posypeme kakaem a podáváme studený nebo při pokojové teplotě s hustou smetanou.