SLOŽENÍ

20 g nesoleného změklého másla na vymazání
325 g hladké mouky a další na poprášení
1 1/4 šálku (275 g) moučkového cukru
225 g hnědého cukru
1 šálek (100 g) kakaového prášku
1 lžička prášku do pečiva
1/2 lžičky sody bikarbony
2 lžičky směsi koření
2 lžičky vanilkového extraktu
2/3 šálku (160 ml) slunečnicového oleje
225 ml mléka
4 vejce a 2 žloutky
strouhaná čokoláda a jedlé plátky zlata (nepovinné), k podávání

SLANÝ KARAMEL

400 g moučkového cukru
180 g nesoleného másla, nasekaného
1 šálek (250 ml) zahuštěné smetany

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C. Vymažte 25cm buchtovou formu máslem a vysypte ji moukou, přičemž přebytečnou mouku vyklepněte.

2. Na slaný karamel dejte cukr a 1/4 šálku (60 ml) vody do velké pánve na střední teplotu. Za stálého otáčení pánví vařte, dokud se cukr nerozpustí. Přiveďte k varu a pak vařte bez míchání 18 minut nebo do zlatova. Přidejte máslo a šlehejte, dokud se dobře nespojí. Odstavte z ohně a zašlehejte smetanu a 2 lžičky solných vloček, dokud se dobře nespojí. Přeneste slaný karamel do žáruvzdorné misky a dejte stranou vychladnout.

3. Mezitím v míse prošlehejte mouku, cukry, kakao, prášek do pečiva, bikarbonu, směs koření a 1/2 lžičky soli, dokud se nespojí.

4. V samostatné míse vyšlehejte vanilku, olej, mléko a celá vejce, poté je přidejte k suchým přísadám a míchejte dřevěnou lžící, dokud se nespojí. Lžící vložte dvě třetiny těsta do připravené formy.

5. Polovinu slaného karamelu přelijte do malé misky, zbývající polovinu si nechte. Žloutky zašlehejte do hladké omáčky a pak ji rozetřete do připravené pánve, přičemž se držte co nejvíce uprostřed, aby se karamel nedotýkal stěn pánve (zabráníte tak přilepení karamelu k pánvi).

6. Lžící přelijte zbylé těsto a pečte 1 hodinu a 20 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde s několika přichycenými drobky.

7. Když je koláč připraven k podávání, přelijte ho lžící slaného karamelu a posypte čokoládovými hoblinkami a případně zlatým listem. Podávejte se zbývající karamelovou omáčkou po straně.