SLOŽENÍ

250 g datlí, odvážených před vypeckováním (12-13 datlí).
1 čajová lžička sody bikarbony
1 1/4 šálku hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
špetka jemné mořské soli
1 lžička vanilkového extraktu
1/3 šálku surového cukru
1/3 šálku olivového oleje
3/4 šálku sójového nebo mandlového mléka
1/3 šálku mandlových vloček (nepovinné)

SLANÁ KARAMELOVÁ OMÁČKA

400 ml plnotučného kokosového mléka
3/4 šálku rapadury nebo kokosového cukru
2 lžíce veganského pomazánkového másla
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžička jemné mořské soli

MRAŽENÍ

3 hrnky prosátého moučkového cukru
4 lžíce veganského pomazánkového másla
2 lžíce rostlinného mléka
1/4 šálku slané karamelové omáčky

METODA

1. Na koláč předehřejte troubu na 180 °C. Kulatou dortovou formu o průměru 22 cm vyložte pečicím papírem.

2. Z datlí odstraňte pecky a vložte je do žáruvzdorné misky s 1 šálkem vroucí vody a sodou bikarbónou a nechte 5 minut stát.

3. Ve velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl.

4. Datle několikrát (6 nebo 7 rychlých pulzů) rozmixujte tyčovým mixérem. Přidejte vanilku, cukr, olej a mléko a promíchejte. (Olej se úplně nespojí – to nevadí).

5. Mokré přísady vmíchejte do mouky, dokud se nespojí.

6. Těsto nalijte do připravené formy a pečte 45-50 minut nebo dokud dortová zkoušečka nevyjde čistá. Přibližně po 30 minutách, kdy je vrchní část koláče ztuhlá, koláč opatrně přikryjte fólií, abyste zpomalili proces hnědnutí.

7. Vyjměte koláč z trouby a nechte ho 10 minut stát, než ho vyjmete z formy. 8. Na slanou karamelovou omáčku dejte kokosové mléko a cukr do hrnce s těžkým dnem. Na mírném ohni přiveďte za stálého míchání k varu.

8. Na slanou karamelovou omáčku dejte kokosové mléko a cukr do hrnce s těžkým dnem. Na středním ohni přiveďte za stálého míchání k varu. Snižte teplotu a za častého míchání vařte 30 minut. Když omáčka zhoustne a získá krásnou jantarovou barvu, vmíchejte máslo, vanilku a mořskou sůl. Odstavte z ohně a nechte vychladnout.

9. Na polevu smíchejte moučkový cukr, změklé máslo a mléko ve velké míse stojanového mixéru a vyšlehejte. Když je poleva hustá a nadýchaná, přidejte 1/4 šálku vychlazené omáčky a znovu vyšlehejte. V případě potřeby přidejte více moučkového cukru, aby byla poleva hustá.

10. Na závěr potřete vychladlý dort slanou karamelovou polevou a posypte vločkovými mandlemi. Při podávání dort ještě ozdobte zbylou karamelovou omáčkou.