SLOŽENÍ

5 jablek Granny Smith
150 g krupicového cukru
Kůra a šťáva z 1 citronu
2 polévkové lžíce nasekaného stonkového zázvoru v sirupu (viz poznámka)
2 lžíce zázvorové marmelády (viz poznámka) (nebo obyčejné pomerančové marmelády)
2 lžíce sultánek
100 g kvalitních zázvorových sušenek (viz poznámka), rozdrcených na jemno v robotu
10 listů těsta filo
80 g nesoleného másla, rozpuštěného a vychladlého
moučkový cukr na posypání

ZÁZVOROVÝ ZÁKUSEK

3 žloutky
1 lžička kukuřičné mouky
1 lžička mletého zázvoru
1/4 šálku (55 g) moučkového cukru
300 ml mléka
2 lžíce jemně nasekaného stonkového zázvoru v sirupu (viz poznámka)

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C.

2. Jablka oloupejte, zbavte jádřinců a nakrájejte na velmi tenké plátky. Vložte je do velké pánve s cukrem, citronovou kůrou a šťávou a promíchejte, aby se dobře obalily. Směs vařte na středně mírném ohni za občasného míchání 6-8 minut, dokud jablka nezměknou. Odstavte z ohně. Přebytečnou tekutinu sceďte a ponechte ji na přidání do krému. Do jablek vmíchejte stonkový zázvor se sirupem, marmeládu, sultánky a polovinu sušenek. Nechte vychladnout.

3. Na lavici položte 2 pláty filo a mírně je překryjte, abyste vytvořili obdélník o rozměrech 30 x 45 cm. Potřeme je máslem a posypeme 1 lžící zbylých sušenek. Postup opakujte, dokud nebudete mít 5 vrstev (celkem 10 plátů). Rozetřete jablečnou směs podélně po jedné dlouhé straně těsta, asi 4 cm dovnitř a nechte 4 cm na každém konci. Konce přeložte a opatrně srolujte do tvaru klobásy. Štrůdl položte švem dolů na vyložený plech. Povrch potřete máslem. Pečte 30 minut nebo dozlatova.

4. Mezitím v míse vyšlehejte žloutky, kukuřičnou mouku, mletý zázvor a cukr, dokud se nespojí. Mléko zahřejte na pánvi těsně pod bod varu. Mléko nalijeme na vaječnou směs a za stálého šlehání přelijeme do čistého hrnce.

5. Vařte na mírném ohni 2-3 minuty a míchejte, dokud nezhoustne. Přecedíme přes síto do mísy, poté vmícháme stonkový zázvor a 3-4 lžíce vyhrazené tekutiny z jablek. Povrch důkladně zakryjte plastovou fólií, aby se nevytvořila slupka.

6. Závin vyjměte z trouby a přeneste na talíř. Poprašte moučkovým cukrem a podávejte horký s teplým zázvorovým krémem.