SLOŽENÍ

1 2/3 šálků (415 ml) mléka
60 g nesoleného másla
7 g sáčku sušeného instantního droždí
1/2 šálku (110 g) moučkového cukru
4 šálky (600 g) hladké mouky
1 1/4 lžičky mletého kardamonu
1 lehce rozšlehané vejce
1/3 šálku (50 g) čistého moučkového cukru smíchaného s 2 lžícemi vody
sušený kokos, na obalení

CREME PATISSIERE

1 1/4 šálku (310 ml) mléka
3 žloutky
1/3 šálku (75 g) moučkového cukru
2 lžíce kukuřičné mouky
1 lžička vanilkového extraktu

METODA

1. Mléko a máslo zahřejte v hrnci na mírném ohni a míchejte, dokud se máslo nerozpustí. Odstavte z ohně. V míse smíchejte droždí a cukr, poté zašlehejte mléčnou směs. Odstavte na 10 minut nebo dokud se nevytvoří pěna. V samostatné míse smíchejte mouku a kardamom a postupně přidávejte tekutinu. Rukama vypracujte měkké těsto. Hněťte ho 5 minut nebo dokud nebude hladké. Přikryjte ho čistou utěrkou a odložte na teplé místo na 1 hodinu nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

2. Těsto vyklopte zpět. Přeneste ho na lehce pomoučněnou plochu. Těsto rozdělte na 3 části a každou z nich rozválejte na špalík. Každý špalek rozdělíme na 5 stejných dílů a vytvarujeme z nich kolečka. Rozdělte je na dva plechy vyložené pečicím papírem. Přikryjte je čistými utěrkami. Odstavte na 30 minut nebo do zdvojnásobení velikosti. Předehřejte troubu na 200 °C.

3. Mezitím pro creme patissiere dejte mléko do pánve na středně vysokou teplotu. Zbývající ingredience vyšlehejte dohromady do hladka. Jakmile mléko začne bublat, vlijte ho za stálého šlehání do žloutkové směsi. Směs přelijte do pánve a postavte na střední teplotu. Dřevěnou lžící míchejte 1-2 minuty, dokud nezhoustne. Přeneste do mísy. Povrch zakryjte plastovou fólií a nechte zcela vychladnout.

4. Do každé housky udělejte hluboké zářezy. Pomocí zdobicího sáčku naplňte každou housku creme patissiere. Těsto po stranách a na vrcholcích buchet potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme, přičemž plechy v polovině pečení otočíme, 20 minut nebo dokud nezezlátnou a nevykynou. Nechte mírně vychladnout na mřížce.

5. Buchty potřeme polevou a obalíme v kokosu.