SLOŽENÍ

1 mražený list listového těsta, rozmražený
1 lehce rozšlehané vejce
2 malé pomeranče
100 g surového cukru
1/2 hrnku (160 g) citronového tvarohu
1/4 šálku (65 g) sýra mascarpone

METODA

1. Předehřejte troubu na 220 °C. Těsto rozválejte na lehce pomoučeném vále na tloušťku 2-3 mm a na velikost, ze které lze vykrojit kruh o průměru 22 cm. Položte ho na plech vyložený pečicím papírem, základ propíchejte vidličkou. Nechte 15 minut chladnout.

2. Vyjměte z lednice, potřete vejcem a pečte 10 minut nebo do světle zlaté barvy. Přikryjeme druhým plechem, aby se základ zploštil, a pečeme dalších 5 minut, poté necháme vychladnout.

3. Mezitím oloupejte kůru z 1 pomeranče, kůru si ponechte a oloupejte i druhý pomeranč. Z obou odstraňte jádřince, dužinu nakrájejte na tenké plátky a plátky smíchejte s 1 lžící cukru. V míse smíchejte citronový tvaroh a mascarpone.

4. Na přípravu kandované pomerančové kůry rozpusťte zbývajících 80 g cukru s 1/3 šálku (80 ml) vody v malém hrnci na mírném ohni.

5. Přidejte rezervovanou kůru a vařte na mírném ohni 10 minut nebo dokud se kůra neleskne a tekutina není sirupovitá. Přecedíme a kůru rozložíme na pečicí papír, aby oschla.

6. Těsně před podáváním potřete vychladlý základ citronovou máslovou směsí a navrch položte překrývající se plátky pomeranče. Posypte kandovanou pomerančovou kůrou a podávejte.