SLOŽENÍ

12 listů těsta filo
80 g rozpuštěného nesoleného másla
600 g vařených oloupaných krevet
Sezamová semínka na posypání

FENYKLOVÁ MAJONÉZA

1 žloutek
1 lžička bílého vinného octa
150 ml slunečnicového nebo olivového oleje
1/2 lžičky fenyklových semínek, lehce rozdrcených
1/2 lžičky pernodu (nepovinné)
2 lžíce nasekaných fenyklových lístků a další na ozdobu

DIP Z ČERVENÉ PAPRIKY, CHILLI A MÁTY

2 červené papriky
2-3 malé červené chilli papričky
2 lžičky melasy z granátového jablka*
2 lžíce jemně nasekaných lístků máty
1 lžíce extra panenského olivového oleje
2 lžičky citronové šťávy

METODA

1. Před přípravou fenyklové majonézy se ujistěte, že všechny ingredience mají pokojovou teplotu. Žloutek, ocet a 1/4 lžičky soli dejte do malé misky na míchání a opřete ji o utěrku, aby neklouzala. Lehkým šleháním rozbijte žloutek a pak pomocí metličky nebo elektrického ručního mixéru po kapkách zašlehejte do vaječné směsi olej, dokud jej všechen nevmícháte. Vmíchejte semínka fenyklu, Pernod a nasekané fenyklové listy, poté přikryjte a nechte vychladnout, dokud nebude potřeba.

2. Na dip z červené papriky, chilli a máty předehřejte troubu na 200 °C. Papriku a chilli papričku položte na plech a pečte 20-25 minut, dokud se na ní nezačnou dělat puchýře a nezuhelnatí. Vyjměte je z trouby, uzavřete do plastového sáčku a nechte vychladnout. Papriky oloupejte, odstraňte a vyhoďte stopky a semínka a dužinu vhoďte do mini kuchyňského robotu. Rozpulte chilli papričky na jedné straně, odstraňte semínka, pak nožem seškrábněte dužinu chilli papriček od slupek (je to jednodušší než se je snažit oloupat) a přidejte ji k paprikám spolu s melasou z granátového jablka, mátou a olivovým olejem a vyšlehejte na hladké pyré. Podle chuti dochuťte citronovou šťávou, mořskou solí a pepřem. Přikryjte a nechte vychladnout, dokud nebude potřeba.

3. Pro přípravu borek rozehřejte troubu na 180 °C. Plech na pečení lehce vymažte tukem. Položte 1 plát filo na pracovní plochu jednou delší stranou k sobě a potřete ho máslem. Navrch položte další plát a potřete ho dalším máslem.

4. Krevety nahrubo nakrájejte a jednu šestinu krevet rozprostřete podél delší strany těsta, která je k vám nejblíže, asi 2-3 cm od okraje. Lehce je osolte. Přehněte okraj, přehněte boky a pak těsto srolujte směrem od sebe do těsné klobásy. Položte je švem dolů na plech a potřete dalším máslem. Postup opakujte, abyste vytvořili 6 rohlíků. Každý z nich posypte sezamovými semínky a pečte 10 minut nebo dokud nebude křupavý a zlatavý.

5. Vyjměte borek z trouby a každý rozkrojte na 6 kusů. Přendejte na servírovací talíř a podávejte horké s fenyklovou majonézou a dipem z červené papriky, chilli a máty.