SLOŽENÍ

400 g plechovky nakrájených rajčat
1 lžička sušeného oregana
špetka cukru
100 g žampionů nakrájených na tenké plátky
100 g salámu italského typu nakrájeného na tenké plátky
1/4 červené cibule nakrájené na tenké plátky
2 šálky (200 g) strouhané mozzarelly

TĚSTO NA PIZZU

7 g sáčku sušeného instantního droždí
1 1/4 lžičky cukru krupice
450 g silné (pekařské) mouky
50 g jemné krupice a další na poprášení
1 1/2 lžíce olivového oleje

METODA

1. Předehřejte troubu na 220 °C. Rajčata, oregano a cukr vložte do hrnce na středně nízký oheň. Vařte 15 minut nebo dokud se množství nezredukuje. Přendejte do kuchyňského robotu a rozšlehejte na pyré. Nechte mírně vychladnout.

2. Na těsto dejte do mísy droždí, cukr a 1 šálek (250 ml) vlažné vody a promíchejte. Necháme na teplém místě 10 minut nebo dokud se nevytvoří pěna. Do velké mísy prosejeme mouku, poté vmícháme krupici a 1 1/2 lžičky soli. Přidejte směs droždí a olej a promíchejte. Pomocí rukou směs spojte. Těsto vyklopte na pomoučněnou plochu a hněťte 5 minut nebo dokud není hladké a pružné.

3. Vymažte 2 velké plechy. Těsto rozdělte na 4 porce. Pracovní plochu posypeme krupicí a 2 porce těsta rozválíme tak, aby vznikla 30cm kolečka. Na každý plech položte jeden základ pizzy.

4. Základny potřete polovinou omáčky, na ni dejte čtvrtinu žampionů, salámu, červené cibule a sýra. Pečte 10-12 minut, dokud těsto nezačne bublat, okraje nebudou křupavé a sýr se nerozpustí. Postup opakujte se zbývajícím těstem a polevou a ihned podávejte.