SLOŽENÍ

500 g oloupané a nakrájené máslové dýně
1 lžička mleté skořice
1/2 lžičky mletého muškátového oříšku
1 lžíce olivového oleje
250 g hustého jogurtu řeckého typu
250 g nesoleného másla, změklého
250 g cukru demerara
2 1/2 šálku (250 g) mandlové moučky
1 lžička prášku do pečiva
2 lžíce růžové vody (z vybraných potravin)
1 vanilkový lusk, rozpůlený, vyškrábaná semínka
4 vejce, lehce našlehaná
100 g pistácií, jemně nasekaných
250 g čistého moučkového cukru, prosátého

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C. Vymažte plech a vyložte ho pečicím papírem.

2. Dýni, skořici, muškátový oříšek, olej a špetku mořské soli položte na připravený plech a promíchejte. Pečte 60 minut nebo dokud není dýně propečená a nezačne karamelizovat. Odstavte na 10 minut, aby mírně vychladla, a poté ji spolu s jogurtem vložte do kuchyňského robotu a vyšlehejte dohladka. Přendejte do mísy a nechte vychladnout.

3. Vymažte 20cm formu na pečení a vyložte dno a boky pečicím papírem.

4. Máslo a cukr demerara vložte do stojanového mixéru vybaveného nástavcem s pádly a šlehejte na nejvyšší stupeň, dokud nebude husté a světlé. Vmíchejte mandlovou moučku. Přeneste 1 šálek do formy a přitlačte, abyste vytvořili základ.

5. Smíchejte dýňový jogurt, prášek do pečiva, růžovou vodu, vanilku a vejce se zbývající směsí mandlové moučky, poté nalijte na základ a posypte polovinou pistácií.

6. Pečte 1 hodinu a 15 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Vychladněte úplně na pánvi, poté vyjměte z pánve a nechte vychladnout.

7. V misce smíchejte moučkový cukr a 2 1/2 lžíce vody dohladka. Nalijte na dort a při podávání posypte zbylými pistáciemi.