SLOŽENÍ

1 kg hustého jogurtu řeckého typu
400 g hustého jogurtu řeckého typu s jahodovou příchutí
395 g plechovky slazeného kondenzovaného mléka
2 1/4 šálku (790 g) rýžového sladového sirupu
50 g nesoleného másla
350 g madeirového dortu zakoupeného v obchodě, nadrobeného
Jemně nastrouhaná kůra a šťáva z 1 citronu
1 lžička vanilkového extraktu
500 g mražených jahod
1 vaječný bílek
Jahody, lístky máty a bazalky k podávání

METODA

1. Labneh připravíte tak, že v míse smícháte obyčejný jogurt a 1/2 lžičky soli. Jemné sítko vyložte mušelínem nebo čistou utěrkou Chux a umístěte nad mísu. Jogurt přendejte do síta a mušelín přehněte tak, aby byl zakrytý. Jogurt zatížíme talířem a necháme přes noc vychladnout, aby se přebytečná tekutina slila.

2. Druhý den vložte 750 g labnehu do mísy (zbývající labneh vydrží ve vzduchotěsné nádobě v lednici až 1 týden). Přidejte jahodový jogurt, kondenzované mléko a 1 šálek (350 g) rýžového sladového sirupu a prošlehejte. Přikryjte a nechte vychladnout, dokud nebude potřeba.

3. Mezitím vymažte dno a boky 22cm dortové formy a vyložte ji pečicím papírem. Máslo a 1/4 šálku (90 g) rýžového sladového sirupu dejte do malého hrnce na střední teplotu. Za stálého míchání vařte 3-4 minuty, dokud se nerozpustí a nespojí. Nalijte do žáruvzdorné mísy, přidejte dort, kůru a vanilku a promíchejte. Přeneste do připravené formy a hřbetem lžíce ji přitlačte, aby se vytvořil rovnoměrný základ. Zamrazte na 30 minut nebo do ztuhnutí.

4. Na základ nalijte směs labneh a pomocí paletového nože ji uhlaďte. Zamrazte na 2 hodiny nebo do částečného ztuhnutí.

5. Mražené jahody, vaječný bílek, citronovou šťávu a zbývající 1 šálek (350 g) rýžového sladového sirupu vložte do mixéru a šlehejte do hladka a do zhoustnutí. Nalijte na směs labneh, uhlaďte vršek a vraťte do mrazáku. Zamrazte na 6 hodin nebo dokud neztuhne.

6. Vyjměte dort z formy a při podávání jej ozdobte jahodami, mátou a bazalkou.