SLOŽENÍ

500 g mletého vepřového masa
2 lžíce jemně nasekané pažitky
1 šálek bazalky a oregana, nadrobno nasekaných, plus další na podávání
4 stroužky česneku, rozdrcené
1 lehce rozšlehané vejce
2 lžíce kokosové mouky
1½ lžičky fenyklových semínek, opražených a lehce rozdrcených v hmoždíři a tloučku
2 lžíce avokádového oleje (nebo extra panenského olivového oleje)
1 cibule nakrájená nadrobno
1 mrkev, nahrubo nastrouhaná
2 plechovky (celkem 800 g) nakrájených rajčat bez přidaného cukru
4 cukety (celkem 480 g), připravené jako nudličky (my jsme použili škrabku na julienne nebo je lze koupit v obchodě)

METODA

1. V míse smíchejte vepřové maso, polovinu bylinek, 1 stroužek česneku, vejce, kokosovou moučku a fenyklová semínka a okořeňte. Z těsta tvarujte po lžících kulaté kuličky. Vložte na 15 minut do chladničky, aby ztuhly.

2. Ve velké nepřilnavé pánvi rozehřejte polovinu oleje na středně vysokou teplotu. Přidejte masové kuličky a smažte 7 minut, dokud nebudou po celém povrchu hnědé. Přendejte je na velký talíř.

3. Zbylý olej rozehřejte ve stejné pánvi na středním plameni, přidejte cibuli, mrkev a zbylý česnek a za pravidelného míchání vařte 5 minut nebo dokud cibule nezměkne. Přidejte rajčata, zbývající bylinky a ¾ šálku (180 ml) vody, přiveďte k varu a za pravidelného míchání vařte 4 minuty. Přidejte masové kuličky, snižte teplotu varu a vařte dalších 7 minut nebo dokud nejsou uvařené.

4. Mezitím vložte cuketové nudle do cedníku nebo síta a vložte do dřezu. Dejte vařit konvici vody a nalijte ji na nudle, aby změkly a prohřály se.

5. Při podávání položte nudle na servírovací talíř, přelijte je omáčkou a masovými kuličkami a posypte dalšími lístky oregana a bazalky.