SLOŽENÍ

100 ml extra panenského olivového oleje a další na podávání
3 červené cibule nakrájené na plátky
4 nasekané stroužky česneku
1 skořicové peří
11/2 lžíce ras el hanout (marocká směs koření – v obchodech s potravinami pro Blízký východ a ve vybraných obchodech s potravinami)
1 šálek (200 g) hnědé rýže
400 g čočky z plechovky, propláchnuté, scezené
1 svazek koriandru, nasekané listy
1 svazek máty, listy nasekané, plus další celé lístky máty k podávání
12 jehněčích kotlet s francouzskou úpravou
Rozčtvrcené cukety, nasekané pražené mandle, jogurt a citronové klínky, k podávání

METODA

1. Ve velké hluboké pánvi s pokličkou rozehřejte na vysokém plameni 1/4 šálku (60 ml) oleje. Cibuli za stálého míchání smažte 3-4 minuty, dokud nebude křupavá.

2. Vyjměte ji děrovanou lžící (olej v pánvi si ponechte) a nechte okapat na papírové utěrce. 3. Snižte teplotu na střední a přidejte česnek, skořici a 3 lžičky ras el hanout a vařte 1-2 minuty, dokud se nerozvoní.

3. Přidejte hnědou rýži, promíchejte ji a přidejte 3 šálky (750 ml) vody. Okořeňte, přikryjte a vařte 20 minut nebo dokud se nevstřebá všechna tekutina.

4. Odstavte z ohně a vmíchejte čočku a bylinky. Mezitím v misce smíchejte zbývající 2 lžíce oleje a 3 lžičky ras el hanout. Osolte a potřete jím jehněčí maso.

5. Rozehřejte pánev na grilování nebo gril na vysokou teplotu, přidejte jehněčí maso a opékejte 1-2 minuty z každé strany pro středně propečené maso nebo dokud není propečené podle vašich představ. Mujadarra vložte do mísy s cuketami, mandlemi a další mátou. Podávejte s jehněčím masem, jogurtem pokapaným olejem a plátky citronu na vymačkání.