SLOŽENÍ

1 šálek (220 g) krupicového cukru
175 g změklého nesoleného másla
2 vejce
3 zralé banány, rozmačkané,
5 pevných banánů, navíc
13/4 šálku (260 g) hladké mouky
1 lžička sody bikarbony
100 g hnědého cukru
Šťáva z 1/2 citronu
300 ml ztužené smetany ušlehané do měkkých vrcholů
1/2 šálku (75 g) nasekaných solených arašídů
100 ml rumu

METODA

1. Předehřejte troubu na 180 °C. Formu o objemu 1,25 l lehce vymažte tukem a vyložte pečicím papírem.

2. Pomocí elektrických šlehačů vyšlehejte moučkový cukr a 125 g másla do husté a světlé hmoty. Přidejte vejce a rozmačkaný banán a šlehejte na nízké otáčky, dokud se nespojí. Přidejte mouku, sodu bikarbonu a 1/2 lžičky soli a míchejte, dokud se nespojí. Směs nalijte do připravené formy a pečte 55 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Odstavte a nechte mírně vychladnout, poté vyklopte na mřížku a nechte zcela vychladnout.

3. Pro přípravu polevy dejte hnědý cukr a zbývajících 50 g másla do hrnce na střední teplotu a míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Pevné banány nakrájejte šikmo na plátky a smíchejte s citronovou šťávou, aby se obalily, a přidejte je do pánve. Za stálého míchání vařte 1-2 minuty, dokud banány nezačnou měknout a karamelizovat.

4. Při podávání nakrájejte banánový chléb na plátky a lehce je opečte. Navrch dejte karamelizovaný banán, šlehačku a arašídy. Rum dejte do malého hrnce na střední teplotu a mírně zahřejte. Pánev mírně odklopte od sebe. Opatrně zapalte zápalku a rum zapalte, poté ihned přelijte hořícím rumem obložený banánový chléb, banány a smetanu.