SLOŽENÍ

525 g prosáté dortové mouky
1 lžička sody bikarbony
2 lžičky mleté skořice
po 1/2 lžičky mletého muškátového oříšku a zázvoru
150 g hnědého cukru
360 g moučkového cukru
3 lehce našlehaná vejce
1 1/2 lžičky vanilkového extraktu
1 šálek (250 ml) řepkového oleje
1/2 šálku (70 g) pekanových ořechů
1/2 ananasu, dužina nakrájená na kousky (na 1 šálek)
3 banány, rozmačkané
200 g nasekané bílé čokolády

TVAROHOVÁ POLEVA

80 g změklého nesoleného másla
200 g čistého moučkového cukru, prosátého
500 g změklého smetanového sýra, nakrájeného na kousky
1 lžíce vanilkové pasty

METODA

1. Předehřejte troubu na 180˚C. Vymažte a vyložte pečicím papírem dno a boky dvou kulatých dortových forem o rozměrech 15 x 7 cm.

2. V míse smíchejte mouku, sodu bikarbonu, koření, hnědý cukr a 250 g cukru krupice s 1 lžičkou soli. V samostatné míse vyšlehejte vejce, vanilku a olej, dokud se nespojí. Vmíchejte je do moučné směsi, poté vmíchejte pekanové ořechy, ananas a banán. Nalijte do formy a pečte 1 hodinu a 30 minut, nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá (pokud by hnědnutí probíhalo příliš rychle, přikryjte formu na posledních 30 minut volně fólií). Vychladněte ve formě a poté vyklopte na mřížku.

3. Chcete-li připravit pralinkami posypanou hmotu, vyložte plech pečicím papírem. Zbývající 1/2 šálku (110 g) krupicového cukru rozpouštějte na pánvi na vysokém ohni za stálého otáčení pánve po dobu 5 minut nebo dokud se nevytvoří zlatavý karamel. Nalijte na plech a nechte vychladnout. Rozlámejte karamel na kousky a rozšlehejte v kuchyňském robotu na jemný prášek.

4. Máslo a moučkový cukr vyšleháme v elektrickém mixéru do světlé polevy. Přidáme smetanový sýr a vanilku. Šleháme, dokud není hmota hustá a bledá.

5. Pro přípravu pražené bílé čokolády předehřejte troubu na 130 °C a čokoládu vložte do zapékací misky. Za stálého míchání každých 5 minut pečte 45 minut nebo do zlatova.

6. Každý koláč vodorovně rozkrojte na polovinu. Jednu vrstvu dortu položte na talíř a potřete ji 1/3 šálku polevy. Opakujte ještě 2krát a poté přiklopte zbývající vrstvou dortu. Zbývající polevu rozetřete kolem dortu a táhněte polevu směrem nahoru, abyste vytvořili hřebeny. Pečenou čokoládu vraťte na 5 minut do trouby, aby se prohřála. Nalijte na dort a při podávání posypte pralinkami.