Fantazie na talířku. Moje máma miluje punčové zákusky a toto byla pro ni novinka. Medové těsto v kombinaci s vanilkovým krémem a uprostřed vláčné a šťavnaté punčové těsto. Neměla jsem punčovou polevu a nechtělo se mi do obchodu, tak jsem vrch posypala moučkovým cukrem. S punčovou polevou by to byla ještě větší dokonalost.

Autor: Mineralka

SUROVINY

Medové těsto:

100 g moučkový cukr
2 ks vejce
40 g máslo
2 lžíce med
1 lžička jedlá soda
1 lžíce zakysaná smetana
300 g hladká mouka

Těsto:

8 ks vejce
160 g moučkový cukr
160 g polohrubá mouka
1 bal. prášek do pečiva
6 lžic voda
dle chuti džem
dle potřeby voda
dle chuti punčová aroma

Krém:

2 bal. vanilkový pudink
700 ml mléko
300 g máslo
200 g moučkový cukr
2 bal. vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme měkké máslo, med a zakysanou smetanu. Nakonec přidáme smíšené sypké suroviny. Vypracujeme hladké těsto, které rozdělíme na polovinu a každou část rozválíme na tenčí plát. Pekla jsem na druhé straně plechu, trochu jsem vymastila tukem a vysypala moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 8-10 minut. Necháme vychladnout na rovné ploše.

  2. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, pak postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme vodu a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva. Upečeme ve vyšším plechu při teplotě 180 stupňů po dobu 20-25 minut. Ještě horké těsto polijeme džemem, který jsme rozmícháli v teplé vodě, do které jsme přidali i punčovou aroma. Polité těsto necháme vychladnout v plechu.

  3. V mléce rozmícháme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. V misce vyšleháme máslo s vanilkou a moučkovým cukrem a po částech zašleháme vychladlý pudink.
  4. Medový plát potřeme polovinou krému, uložíme polité punčové těsto, znovu natřeme krém a položíme medový plát. Vrch posypeme moučkovým cukrem nebo použijeme punčovou polevu.

    %