Fantastický medový zákusek. Hotový je opravdu velmi rychle a příprava je neskutečně jednoduchá. Krém ze zakysané smetany dodá lehkost a nadýchanost.

Autor: Karmabola

SUROVINY

Těsto:

160 g máslo
180 g med
1,5 lžičky jedlá soda
4 ks vejce
špetka sůl
150 g moučkový cukr
250 g polohrubá mouka

Krém:

700 g zakysaná smetana
150 g moučkový cukr
1 bal. vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo a med dáme do hrnce ohřát. Když začne vřít, přidáme jedlou sodu. Mícháme asi dvě minuty, dokud hmota nezíská pěknou hnědou barvu a odstavíme. Vezměte si větší hrnec, aby vám hmota neprotekla přes okraj – po přidání sody začne máslo s medem kypět. Necháme vychladnout na pokojovou teplotu.
  2. Vajíčka utřeme s moučkovým cukrem a špetkou soli do pěny, zašleháme vychladlou medovou hmotu a promícháme. Na závěr přidáme prosetou mouku a promícháme. Připravené těsto nalijeme na plech s pečícím papírem (42×32 cm) a dáme péct.

  3. Pečeme při teplotě 180 stupňů 15 minut. Po upečení necháme vychladnout. Kraje odkrojíme a odložíme stranou (pomocí mixéru rozmixujeme na prášek – budeme sypat na vrch a boky). Následně těsto překrojíme na polovinu a opatrně překrojíme těsta i podélně. Dostaneme 4 ks, které střídavě ukládáme na sebe s krémem.
  4. Krém připravíme jednoduše – zakysanou smetanu 20% vyšleháme s cukrem a vanilkou do pěny. Posypeme vrch i boky a odložíme do chladničky.