Na žádost mé dcery jsem upekla jeden ovocný koláček se želé. V mrazničce jsem měla ještě zásoby lesního ovoce, tak jsem to využila. Ovoce můžete použít jakékoliv, nemusí být ani zmrazené, klidně můžete použít i kompotované nebo čerstvé.

SUROVINY

Těsto:
5 ks
vejce
220 g
hladká mouka
180 g
krystalový cukr
5 lžic
voda
1 bal.
prášek do pečiva

Krém:
500 ml
mléko
1 bal.
vanilkový pudink
4 lžíce
krystalový cukr
50 ml
ovocný sirup
500 ml
smetana ke šlehání
1 bal.
vanilkový cukr

Želé:
1 l
voda
1 bal.
jahodové želé
dle chuti
ovoce

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka spolu s cukrem vyšleháme do pěny, přidáme vodu a na závěr i mouku smíchanou s práškem do pečiva. Připravené těsto vylijeme na plech a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 25 minut – sledujeme. Po upečení necháme vychladnout.

  2. Klasickým způsobem uvaříme pudink, ale přidáme i ovocný sirup (mléko, vanilkový pudink, krystalový cukr a sirup smícháme v hrnci a vaříme do zhoustnutí). V druhé misce vyšleháme smetanu ke šlehání s vanilkový cukrem. Když máme pudink vychladlý smícháme ho s vyšlehanou šlehačkou.

  3. Želé připravíme podle návodu na obalu. Já jsem měla jeden balíček na 1 litr vody. Pokud nemáte ochucené nebo barevné želé, obarvěte ho ještě potravinářskou barvou.

  4. Upečený plát těsta potřeme připraveným krémem, poklademe ovoce podle chuti a zalijeme ho želatinou. Zaléváme opatrně a pomalu. Necháme pořádně ztuhnout v lednici a podáváme.