Svěží, chutný, sladký a dokonce vhodný i na slavnostnější příležitosti. U nás doma žádná slavnostní příležitost nebyla, avšak chuť ovládla mou lenost a upekla jsem z poloviční dávky tento skvělý zákusek.

SUROVINY

Těsto (2x):
4 ks
bílky
4 PL
kr. cukr
4 ks
žloutky
4 PL
polohrubá mouka
1 bal.
prášek do pečiva
1 PL
kakao
1/2 dcl
olej

Náplň:
250 g
tvaroh
200 g
moučkový cukr
250 g
máslo
1 bal.
vanilkový cukr
4 PL
rum
marmeláda podle chuti

Poleva:
500 g
moučkový cukr
4 PL
citrónová šťáva
2-4 PL
horká voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme olej a na závěr i mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Pečeme na klasickém velkém plechu, na dno kterého jsme dali pečící papír. Takto upečeme 2 těsta. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 20 minut. Sledujeme.
  2. Máslo vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny. Přidáme rum a tvaroh. Dostaneme krém, který dáme na chvíli do lednice.

  3. Upečený plát těsta potřeme marmeládou dle chuti natřeme krém a položíme druhý plát těsta. Na půl hodinu zatížíme a na vrch navrstvíme polevu.
  4. Moučkový cukr vyšleháme s citrónovou polevou a horkou vodou do jednotné hmoty. Vodu přidávejte postupně po lžících, když dostanete polevu, která se lije, vodu už nepřidávejte. Necháme ztuhnout v lednici a nakrájíme na řezy.