Netradiční roláda z listového těsta, která se roluje až po upečení. Krém z kondenzovaného mléka (já dělala krém z obyčejného, ne karamelového salka). Samozřejmě dá se využít i to karamelové, roláda bude mít jinou barvu. Zkuste. Autor: Karambola
SUROVINY
2 bal.
listové těsto
200 g
máslo
1 konzerva
slazené kondenzované mléko
Listové těsto jsem měla už rozválené, použila jsem dvě balení. Před pečením nakrájejte proužky za pomocí rádýlka. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 200 stupňů asi 25 minut. Po upečení necháme vychladnout.
Máslo vyšleháme do pěny, postupně přiléváme slazené kondenzované mléko a mixérem šleháme, dokud nemáme hladký krém.
Na stůl roztáhneme potravinářskou fólii, potřeme ji trochou krému, uložíme pásky listového těsta, znovu natřeme krém, uložíme druhou řadu upečeného těsta a znovu natřeme krém. Pomocí fólie srolujeme a pořádně stlačíme. Dáme do chladničky ztuhnout.
Těsto, které se zvýšilo rozdrtíme v ruce a posypeme povrch rolády. Krájíme ostrým nožem a podáváme.