Neodolatelný ovocný dort s vanilkovým krémem a čokoládovou polevou. Do krému se přidává také bílá čokoláda, která krém dokonale ochutí. Je to časově náročnější recept, ale určitě stojí za vyzkoušení. A obavy z přípavy nemusíte mít vůbec. S podrobným videem jak na to, to zvládne připravit i začátečník v pečení. Zkuste.

Autor: Karambola

SUROVINY

Cesto 2x:

3 ks bílek
3 lžíce krystalový cukr
3 lžíce mák
1 lžíce polohrubá mouka
1/2 bal. prášek do pečiva

Ovocná vrstva:

450 g lesní ovoce
3 lžíce krystalový cukr
1 lžíce voda
1 bal. vanilkový pudink
100 ml voda

Krém:

6 ks žloutek
8 lžic krystalový cukr
30 g bramborový škrob
1 bal. vanilkový pudink
500 ml mléko
100 g bílá čokoláda
100 g máslo
200 ml smetana ke šlehání

Poleva:

150 g čokoláda
150 g smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme mouku, prášek do pečiva a mák. Promícháme a těsto navrstvíme do kulaté pečící formy (dno jsme vyložili pečícím papírem) a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů 15 minut. Po upečení necháme na mřížce vychladnout. Takto připravíme ještě jedno těsto.
  2. V hrnci necháme sevřít lesní ovoce se lžící vody. Přidáme cukr. Když ovoce začne vřít, rozmixujeme ho tyčovým mixérem. Přidáme pudink, který jsme rozmíchali ve vodě a uvaříme hustou ovocnou hmotu, kterou ještě horkou natřeme na upečená těsta. Necháme vychladnout.

  3. Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme 200 ml mléka, škrob a vanilkový pudink. Promícháme. V hrnci dáme sevřít 300 ml mléka, přidáme žloutkovou hmotu a vaříme do zhoustnutí. Do horkého přidáme čokoládu a máslo. Mixováním necháme rozpustit. Pak odstavíme a necháme vychladnout. Po vychladnutí do krému přidáme vyšlehanou šlehačku.
  4. Připravíme si formu, ve které jsme pekli těsto. Na dno uložíme jedno těsto s ovocnou vrstvou, navrstvíme polovinu krému a uložíme druhé těsto s ovocnou vrstvou. Naneseme druhou polovinu krému a pěkně uhladíme. Na vrch naneseme polevu – do čokolády dáme horkou smetanu ke šlehání a mícháním ji rozpustíme. Odložíme do chladničky ztuhnout. Krájíme ostrým nožem a podáváme.