Větrníky jsou velmi oblíbeným dezertem nejen u dětí, ale i u despelých. Určitě vyzkoušejte i tuto variantu klasických větrníků, která je mnohem méně náročnější co se týče času.

SUROVINY

Krém:
2 ks
vejce
100 g
krystalový cukr
400 g
mléko
30 g
kukuřičný škrob
1 bal.
vanilkový cukr
50 g
máslo

Těsto:
80 g
máslo
150 g
voda
1 g
sůl
3 g
krystalový cukr
100 g
hladká mouka
3 ks
vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si uvaříme krém, který budeme potřebovat trochu vychladlý.

  2. Vajíčka utřeme s cukrem a škrobem, přidáme mléko a metličkou pořádně vymícháme, abychom neměli žádné hrudky. Takto rozmíchanou hmotu v hrnci dáme vařit na středně velký plamen. Hustý krém odstavíme, ihned vmícháme máslo a necháme mírně vychladnout.

  3. Zatímco chladně krém, připravíme těsto. Máslo, vodu, sůl a cukr dáme do hrnce a necháme rozpustit. Když máme máslo rozpuštěné, přidáme mouku a mícháme, dokud se hmota nezačne odlepovat od stěn a dna hrnce. Odstavíme a necháme trochu vychladnout. Potom přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.

  4. Připravené těsto naneseme na plech (30×40 cm), který jsme vyložili pečícím papírem a dáme péct. Pečeme při teplotě 200 stupňů 25 minut.

  5. Těsto vyjmeme a na ještě horké rozetřeme připravený krém. Srolujeme, zabalíme do papíru na pečení a necháme vychladnout.

  6. Po úplném vychladnutí krájíme ostrým nožem.