Základná roláda trochu inak. Skúsila som malý trik s prstom a vyšla z toho krásna roláda, ktorá zožala úspech. Děti mají rády moučníky bez krému, takže tato roláda byla ideální, a ještě se jim líbila, jak je hezky barevná. Určite skúste. Autor: Lacusin

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce
200 g krupicový cukr
6 lžíc olej
200 g hladká mouka
2 lžíce kakao
2 lžíce voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Oddělíme žloutky od bílků. Bílky vyšleháme s polovinou cukru do bílé lesklé pěny. Žloutky vyšleháme s druhou polovinou cukru do světlé pěny.

  2. Ke žloutkům s cukrem přidáme olej a zašleháme. Opatrně zamícháme prosátou mouku a sníh z bílků. Vždy trochu mouky a trochu sněhu dokud nespotřebujeme mouku i sníh.

  3. Polovinu těsta nalijeme na plech vyložený papírem na pečení. Do druhé poloviny přimícháme kakao a vodu. Kakaové těsto přendáme do zdobícího sáčku a opatrně nastříkáme na světlé těsto tak, aby pokrylo celou jeho plochu.

  4. Prstem jezdíme těstem na plechu zleva doprava po celé ploše plechu, pak plech obrátíme o 90° a postup zopakujeme. Pečeme při 170 ° asi 10 minut. Poté překlopíme na čistý pečící papír a ještě teplé stočíme do rolády. Po vychladnutí nakrájíme.