Tento zákusek je tak trošku složitější na přípravu, ale určitě stojí za vyzkoušení. Byl vynikající a zmizel z plechu za pár minut poté, co jsem ho vyložila z chladničky.

Autor: Blažka

SUROVINY

Tmavé těsto (2x):

4 ks vejce
špetka sůl
4 lžíce krystalový cukr
4 lžíce polohrubá mouka
1 lžička prášek do pečiva
2 lžíce kakao

Světlé těsto:

7 ks bílek
špetka sůl
12 lžic krystalový cukr
1 lžíce polohrubá mouka
200 g opražené a nasekané lískové ořechy

Krém:

7 ks žloutek
200 g moučkový cukr
500 ml mléko
5 lžic kukuřičný škrob
250 g máslo
2 lžičky vanilková esence
2 ks banán
1 lžíce citronová šťáva

Sirup:

100 mlvoda
4 lžícekrystalový cukr
2 lžícerum

Na zdobení:

200 ml smetana ke šlehání
1 lžíce moučkový cukr
2 lžíce kakao
dle potřeby čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh, po lžičkách zapracujeme cukr. Postupně zašleháme žloutky. Mouku s práškem do pečiva a kakaem smícháme tak, abychom neměli hrudky a přidáme k vajíčkové pěně. Pečeme na 170 stupňů asi 15 minut. Takto upečeme i druhé tmavé těsto.
  2. Vyšleháme sníh z bílků a špetky soli. Potom zapracujeme cukr a pak vmícháme mouku, kterou jsme předtím smíchali s opraženými a nasekanými lískovými ořechy. Pečeme na 170 stupňů asi 25 minut.

  3. Suroviny na sirup svaříme a teplým pokapeme všechny 3 těsta.
  4. Krém: Žloutky vyšleháme do pěny spolu s moučkovým cukrem. V 100 ml mléka vymícháme vidličkou škrob. Zbytek nalijeme do hrnce a necháme sevřít. Do sevřeného mléka přidáme mléko se škrobem a vyšlehané žloutky. Uvaříme hustou hmotu. Máslo vyšleháme s vanilkovou esencí do pěny, přidáme postupně vychladlou hustou žloutkovou hmotu. Část krému odložíme a do zbytku vmícháme nakrájené banány, které jsme pokapali citrónovou šťávou, aby nezhnědly.
  5. Můžeme vrstvit. Nejdříve tmavé těsto, pak krém s banány (polovinu), světlé těsto a zbytek banánového krému. Znovu tmavé těsto a rukama zatlačíme. Celý zákusek potřeme šlehačkou, do které jsme přidali práškový cukr a kakao. Vrch posypeme čokoládovými hoblinami a boky potřeme odloženým krémem.