Ještě minulého roku jsem zavařovala lečo z domácích paprik, cibule a rajčat a trebalo to přece zlikvidovat, abych tohoto roku měla vyprázdněnou komoru na nové pochoutky z domácí úrody. Padlo lečo, které jsem přidala ke kuřecím stehnům, přidala jsem tenké párky, které tomu dali správnou chuť. Někdo lečo dělá i s klobásou nebo s párečkem, tehdy už nemusíte přidávat do omáčky tenké párky. Postačí ty, které jste již při zavařování dali do leča. Určitě vyzkoušejte, nám doma to velmi chutná.

SUROVINY

4 – 5 ks
kuřecích stehen
10 ks
tenkých párků
3 ks
cibule
1 sklenice
zavařeného leča
7 stroužků
česneku
na zahuštění
polohrubá mouka
podle potřeby
olej
sůl, pepř
koření na drůbež
voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Kuřecí stehna si umyjeme a rozkrojíme na čtvrtky. Osolíme, opepříme a posypeme kořením na drůbež. Dáme do misky a zatím necháme ležet.
  2. Rozehřejeme troubu a dáme do ní pekáč s menší vrstvou oleje. Mezitím si nakrájíme cibuli na půl kolečka. Vyndáme pekáč z trouby a dáme do něj cibuli.

  3. Vrátíme zpět a chvilku pečeme. Cca 5 minut. Promícháme a zase chvíli pečeme. Pak přidáme maso. Zaděláme alobalem a dáme péct. Po cca 15 minutách maso obrátíme a pečeme z druhé strany. Opět pod alobalem.
  4. Po dalších 15 minutách zase otočíme a zase zaděláme alobalem. Pak pečeme 10 minut. Vyndáme z trouby a přidáme lečo. nalijeme trochu vody a promícháme. Zaděláme zase alobalem a dáme péct.
  5. Mezitím si nakrájíme párky na kolečka a oloupeme česnek. Po 10 minutách vytáhneme pekáč a přidáme párky, prolisovaný česnek a polohrubou mouku rozmíchanou v trošce vody. Promícháme. Zaděláme alobalem a necháme cca 10 minut ještě v troubě.
  6. Pak už jen můžeme nandat na talíře. Podáváme s čerstvým chlebem. Maso se úplně rozpadá a je výborné a šťavnaté. Přeji dobrou chuť.=)