Máte rádi kinder mléčný řez, ale odrazuje vás to množství cukru, které je v náplni a v těste? Vyzkoušejte si připravit fitness kinder mléčný řez bez přidání cukru a bez přidání mouky.

SUROVINY

Těsto:
4 ks
vejce
3 lžíce
kakao
1 lžíce
bramborový škrob (nemusí být)
2 lžíce
med nebo jiná sladidla (nemusí být)

Nádivka:
400 g
jemný tvaroh
sladidlo podle chuti (med, stévie, …)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme spolu s medem nebo jiným sladidlem do tuhé pěny. Následně přidáme kakao a škrob (škrob přidávat nemusíte – já jsem zkoušela i se škrobem i bez škrobu. Rozdíl byl pouze ve velikosti piškoty – bez škrobu byla trochu tenčí). Nakonec přimícháme ušlehaný sníh z bílků a jemně vařečkou promícháme.

  2. Těsto jsem navrstvila na větší plech na pečení v tenké vrstvě a dala péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 220 stupňů cca 12 minut. Upečené těsto necháme vychladnout a překrojíme na polovinu.4

  3. Tvaroh utřeme se sladidlem nebo medem, pokud chceme mít jistotu, aby nádivka nevytekla, přidáme jednu lžičku želatiny, kterou rozpustíme ve dvou lžících horké vody. Já jsem želatinu nedávala. Tvaroh krásné ztuhl v chladničce a dobře se to krájelo. Plát potřeme náplní, zakryjeme druhým plátem, nádivku pěkně uhladíme po krajích a odložíme do lednice. Nakrájíme na obdélníky a papáme. Dobrou chuť!