Fitness jablečný nákyp bez použití mouku a cukru. Osladit můžete medem nebo sladidlem. Vynikající ořechové těsto v kombinaci s jablky je famózní.

SUROVINY

Jablečná vrstva:
500 g
jablka
3 lžíce
citronová šťáva
1 lžíce
med – nemusí být
1 lžička
skořice

Těsto:
5 ks
vejce
100 g
mleté vlašské ořechy
1 lžíce
med – nemusí být
kokosový olej na vymazání formy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si suroviny. Jablka očistíme, pokapeme je citronovou šťávou, aby nezhnědly a necháme odstát 5 minut. Následně je osmahneme na pánvi spolu se skořicí – můžeme přidat med podle chuti. Necháme vychladnout.

  2. Bílka a žloutka oddělíme. K žloutkům přidáme med nebo sladidlo a vyšleháme je do husté pěny. Následně přidáme mleté vlašské ořechy a jemně vařečkou promícháme. Bílka vyšleháme do tuhé pěny a vařečkou je přimícháme k ořechové hmotě.

  3. Formu na pečení vymažeme kokosovým olejem a navrstvíme jablka. Jablka vrstvíme bez šťávy – jinak by nákyp zvlhl a ořechové těsto zůstane mokré. Na jablka navrstvíme ořechové těsto a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 170 stupňů cca 25 – 30 minut.

  4. Po upečení nákyp nevybíráme z trouby, ale jen mírně pootevřeme dvířka a necháme ho ještě 10 minut odležet. Potom ho vyjmeme a necháme zcela vychladnout. Dobrou chuť!