Nic speciálního, ale pouze chutný salát, který si umíte připravit na milión způsobů. Pokud máte rádi kombinaci sladké a slané chutě, tak si připravte chutný salát s pomerančem. Někdy tento salát ještě doplním grilovaným kozím sýrem (ten ugriluji pouze nasucho na rozpálené pánvi), posypu vrch ještě sezamovými semínky, a pokud nemám ty tak použiji piniové oříšky. Určitě vyzkoušejte, budete mile překvapeni vynikající chutí. A někdy si můžete dopřát i jídlo bez masa, že? Autor: Dulinka

SUROVINY

Salát:
125 g
salátových listů Insalatina
1 ks
mrkev
0.5 ks
salátové okurky
6 ks
ředkviček
1 velké
pomeranč
1 ks
zelené kyselejší jablko

Na zálivku:
1 lžíce
olivového oleje
1 velký
pomeranč
pár kapek citronové šťávy
sůl a pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Salátové listy důkladně propláchneme a necháme okapat. Všechnu zeleninu důkladně omyjeme. Ředkvičky nakrájíme na plátky a pokud jsou velké, tak překrojíme na půlkolečka. Jablíčko nakrájíme na tenké půlměsíčky.
  2. Okurku a mrkev zbavíme šlupky a škrabkou uděláme plátky. Střed okurky i mrkve do salátu už nedáváme.

  3. Plátky okurky a mrkve nakrájíme na tenké nudličky. Z jednoho pomeranče ostrouháme kůru (jen tu oranžovou část). Jeden pomeranč oloupeme a každý měsíček oloupeme ze šlupky. Doporučuji loupat nad nějakou miskou, do které se bude zachytávat odkapávající šťáva.

  4. Z druhého pomeranče vymačkáme šťávu a smícháme s pomerančovou kůrou, lžící olivového oleje, přidáme pár kapek citronové šťávy a dochutíme solí a pepřem.

Můj blog: Dobroty Dulinka