Bez cukru, bez mouky a hlavně pouze ze DVOU surovin, které máte jistě doma po ruce. Nevěřila jsem, že něco z toho bude, ale bylo

SUROVINY

4 ks
bílky
150 g
kokos
med podle potřeby na oslazení nebo jiná sladidla (stévie, …)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nevěřila jsem, že něco z toho bude, ale bylo. Vynikající kokosové pusinky, bez cukru, které se mi rozplývali na jazyku. Miluji kokos, proto z talíře zmizely za pár minut. Pár jsem zdobila kokosovým olejem, do kterého jsem přidala lžičku kakaa, ale nestihla jsem dozdobit všechny protože jsem při tom papala a najednou nebylo nic :D

  2. Bílky jsem vyšlehala do tuhé pěny spolu se sladidlem (můžete přidat i práškovou stévii nebo jiná sladidla, nebo můžete dělat bez sladidla, mně chutnaly i bez). Postupně vařečkou přimícháme po částech kokos.

  3. Na plech vyložený pečícím papírem ukládáme pusinky (já jsem použila jednu část z formičky na louhování sypaného čaje, proto je mám stejné a pěkné), ale můžete použít i lžičku nebo jinou formičku.

  4. Plech vložíme do trouby a pečeme při 180 stupňů cca 12 minut – záleží na tom, jak velké a tlusté je na plech navrstvíte. Vrch má být pěkně do zlata. Můžete přidat i méně kokosu budou uvnitř vláčnější, ale mně chutnaly i takové.