Kombinace jablko-skořice nikdy neomrzí. Cheesecake v této příchuti mě velmi mile překvapil svojí skvělou chutí. Pokud máte doma jablíčka, pusťte se do jeho přípravy.

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Sušenkový základ
200 g
sušenky bez cukru (zn. Gullón), případně mohou být i jakékoli jiné sušenky
60 g
máslo
1 lžička
mletá skořice

Náplň
500 g
jemný tvaroh
150 g
pomazánkové máslo
2 ks
vejce
60 g
třtinový cukr
2 lžíce
vanilkový pudinkový prášek
1 lžička
mletá skořice
4 ks
jablka
1 ks
skořicový cukr
voda

Poleva
1 ks
jablko
1 lžička
mletá skořice
1/2 bal.
vanilkový pudinkový prášek
50–100 ml
voda
20 g
vanilkový protein (není třeba)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme spolu se skořicí. Přidáme máslo pokojové teploty a znovu promixujeme. Směs vysypeme do kulaté formy o průměru 24 cm, vystlané pečícím papírem (pouze dno). Směs rovnoměrně upěchujeme na dno formy. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stuňů na 8–10 minut.
  2. 4 jablka očistíme a nakrájíme nadrobno, smícháme se skořicovým cukrem, zalijeme vodou a vaříme do změknutí.

  3. Následně jablka ponorným mixérem rozmixujeme na pyré (mně vyšlo přibližně 450g).
  4. Tvaroh s pomazánkovým máslem vyšleháme. Přišleháme vajíčka a jablečné pyré. Nakonec přidáme pudinkový prášek, skořici, cukr a pořádně promícháme.
  5. Připravenou náplň vylijeme na sušenkový základ a pečeme při teplotě 155 stupňů přibližně hodinu. Při pečení cheesecaku dávám na spodek trouby plech s vodou. Po dopečení necháme koláč vychladnout v pootevřené troubě alespoň půl hodiny.
  6. Na polevu očistíme jablko a nastrouháme ho na hrubo. Přidáme skořici a pudinkový prášek rozmíchaný ve vodě. Za průběžného míchání vaříme do zhoustnutí. Následně můžeme přimíchat protein. Nakonec směs rozmixujeme ponorným mixérem.
  7. Polevu, ne horkou, rozetřeme na vychladlý cheesecake a odložíme do chladničky. Před podáváním jsem cheesecake ještě dozdobila podušenými jablíčky.