Ruku na srdce…Kolik rodinných oslav se u vás doma obešlo bez chlebíčků? A co teprve, když je dost času i na to, upéct si vlastní domácí veky a “upatlat” nějakou tu dobrou pomazánku… Jen Kuba tedy chlebíčkům moc neholduje a chystá se obložit si talíř podle svého gusta. Tak se mi tu motá pod nohy a pečlivě si vybírá potřebné ingredience. Autor: Danka

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Veky:
250 ml
vlažného mléka
1 kostka
čerstvého droždí
500 g
hladké mouky
2 lžíce
oleje
80 g
majonézy
3 lžičky
cukru
1 a 1/2 lžičky
soli
1 lžička
drceného kmínu

Pomazánka:
2 ks
Hermelíny
200 g
šunky
4 ks
natvrdo vařená vejce
3 ks
sterilované okurky
1 ks
středně velká cibule
100 g
taveného sýra
majonéza
zakysaná smetana
sůl
mletý černý pepř
mletá sladká paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Zaděláno a vykynuto v pekárně, rozdělit na 2 díly, nechat pod igelitem asi 10 minut odpočinout, pak vytvarovat veky na pečící papír a nechat asi 45 minut kynout (já dávám kynout do svých “forem” z krabic od Caro směsi, večky jsou pak pěkně oblé , krok 1 ).
  2. Pak potřít rozšlehaným vejcem a péct asi 10 minut na 200 a pak ještě 10 minut na 180 stupňů. Z těsta lze tvarovat i housky, pletýnky, rohlíky, atd.

  3. Pomazánka: 2 Hermelíny (na kostičky), 200g šunky (nahrubo nastrouhat nebo nakrájet na jemné nudličky), 4 natvrdo vařená vejce (na kostičky), 3 sterilované okurky (na kostičky), 1 středně velká cibule (nadrobno), 100g taveného sýra, majonéza, zakysaná smetana, sůl, mletý černý pepř, mletá sladká paprika.
  4. Umícháme a necháme uležet v ledničce, nejlépe přes noc.