Jedna z mých nejoblíbenějších příloh. Knedlíky na různé způsoby řada podávám k omáčke a masu, ať už kynuté, ze starších rohlíků nebo ze staršího chleba. Do těchto jsem přidala i kousek uzené slaniny a byly opravdu luxusní. Doma mi řekli, že jsem mohla přidat ještě osmaženou cibulku a řeknu vám, to mě ani nenapadlo. Bylo by to ještě luxusnější, tak příště vyzkouším tu slaninu orestovat spolu s cibulkou. Určitě vyzkoušejte, pokud vás již omrzely brambory nebo rýže 🙂 Autor: Triniti

SUROVINY

200 g
staršího pečiva (chléb nebo rohlíky)
100 ml
mléka
40 g
hladké mouky
40 g
slaniny
podle chuti
sůl a pepř
trochu
petrželka
na zahuštění
dětská krupice
2 ks
vejce
2 PL
olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Slaninu nakrájíme na drobno (nakrájejte opravdu na menší kousky, aby se vám knedlíčky po uvaření nerozpadávali) a na rozpálené pánvi, na které jsme rozpálili 2 lžíce oleje orestujeme dozlatova.
  2. Starší pečivo (rohlíky nebo chleba) nakrájíme na kostičky a zalijeme ho mlékem. K pečivu přidáme orestovanou, nadrobno nakrájenou slaninu, přidáme nasekanou petrželkou, ochutíme solí a pepřem, přidáme mouku a rozšlehaná vajíčka.

  3. Vše spolu promícháme a podle potřeby přidáme i dětskou krupici. Krupicí celou hmotu zahustíme, ale přidáváme ji pouze tehdy, pokud z hmoty nelze tvarovat knedlíčky. Záleží na pečivu, jako tuhé bylo, proto si to třeba vysledovat.
  4. Z hmoty vytvarujeme kuličky, které házíme do horké vody a vaříme je cca 10 minut.