Krásně křupavý a chutný salát podle italského receptu v sobě spojuje ty nejchutnější ingredience italské kuchyně – křupavou zeleninu, křupavou slaninu, piniové oříšky, výraznou zálivku a parmezán. Z vlastní zkušenosti vím, že chutná i těm, kteří rukolu jinak moc nemusí. Autor: Makronka

Čas přípravy:

SUROVINY

2 ks.
červená cibule
1 bal.
rukola
8 tenoučkých plátků
pancetta
1 hrstka
piniové oříšky
4-5 větviček
čerstvý tymián
špetka
mořská sůl
dle chuti
parmezán
olivový olej
balzamikový ocet

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Oloupanou cibuli nakrájíme na klínky.  Na suché pánvi vypečeme plátky slaniny dokřupava, odložíme na ubrousek kvůli odsátí tuku.
  2. Do tuku po opékání přidáme trošku oleje, nasekaný tymián, cibuli, oříšky, sůl. Smažíme, dokud cibule nezačne hnědnout. Pak ihned odstavíme.

  3. Do mísy rozprostřeme rukolu, přidáme směs z pánve i s tukem, pokapeme balzamikem. Navrch rozdrobíme opečenou slaninu a přidáme několik hoblinek parmazánu.
  4. Podáváme ihned. S opečeným bílým pečivem klidně jako večeři.

Můj blog:  Mlsoty