Zmrzlinové koktejly, které Vás osvěží v horkých letních dnech. Sladké, chutné a velmi oblíbené. Velmi populární jsou v McDonaldu a jsou velmi jednoduché na přípravu, tak si je vyrobte doma.

SUROVINY

Vanilkový koktejl:
2 šálky
vanilková zmrzlina
1 šálek
mléko
1/4 šálku
smetana na vaření
3 lžíce
moučkový cukr
1/8 lžičky
vanilková esence

Kakaový koktejl:
2 šálky
vanilková zmrzlina
1 šálek
mléko
1/4 šálku
smetana na vaření
3 lžíce
cukr
2 lžičky
kakao

Jahodový koktejl:
2 šálky
vanilková zmrzlina
1 šálek
mléko
1/4 šálku
smetana na vaření
3 lžíce
cukr
jahodový sirup nebo mražené jahody

Peprmintový koktejl:
2 šálky
vanilková zmrzlina
1 šálek
mléko
1/4 šálku
smetana na vaření
3 lžíce
cukr
8 kapek
zelené potravinářské barvivo
1/4 lžičky
peprmintová esence

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Všechny koktejly jsou připravovány na základě jednoho principu – všechny suroviny hodíme do mixéru a mixujeme do hladké hmoty. Přidat můžeme libovolné ovoce podle chuti, zmrzlinu dle vlastního výběru a také i oříšky, semínka nebo jiné suroviny, které máte v oblibě. Důležité je však odhadnout množství surovin, aby konzistence nebyla příliš řídká, ale zároveň ani příliš hustá.
 2. Vanilkový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme vanilkovou esenci a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!

 3. Kakaový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme kakao (můžeme přidat i granko namísto kakaa nebo rozpuštěnou čokoládu, kterou přidáme až když mírně vychladne, aby se nesrazila smetana) a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 4. Jahodový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme jahodový sirup, případně čerstvé nakrájené jahody a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 5. Peprmintový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme peprmintový esenci a potravinářské barvivo podle toho, jakou silnou barvu chceme dosáhnout a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!

Zdroj: Vk