Vánočka je neodmyslitelnou součástí každých Vánoc, proto nesmí chybět ani na vašem štědrém stole. Jemná, na povrchu křupavá, s rozinkami, s čokoládou, s oříšky, s mandlemi, s kandovaným nebo obyčejným sušeným ovocem, … můžete si ji připravit na milión způsobů. Sesbírali jsme pro vás ty nejlepší recepty na domácí vánočky, ze kterých si určitě tu svou vyberete. Nechte se inspirovat i receptem, ve kterém vám přibližujeme návod, jak se vánočka plete. Není to vůbec složité a s fotopostupem to zvládne připravit i začátečník v pečení.

1.
Měkoučká domácí vánočka

Měla být na dnešní snídani, ale při pohledu na hodiny, bude na oběd :) ale to vůbec nevadí :). Je tak chutná, vláčná, měkoučká a nadýchaná, že ji můžu jíst i celý den.

Recept najdete ZDE

2.
Vánočka s mandlemi a rozinkami – fotopostup

Co by to byly Vánoce bez vánočky. Děláváte ji i vy na štědrovečerní stůl? Tato je vynikající a jemná.

Recept najdete ZDE

3.
Máslová špaldová vánočka

Vánočka nemusí byť jen na Vánoce. Já ji dělávám doma často, na snídani nebo na večeři. S máslem a medem to je neuvěřitelná dobrota.

Recept najdete ZDE

4.
Babiččina vánočka

Tento recept mám od své babičky, je křehká a nadýchaná. Dělávám ji každý rok na Vánoce a tak si připomínám svoji babičku v tom nejkrásnějším období v roce. Miluji Vánoce, ta vůně při pečení všech dobrot, ta atmosféra a klid v duši.

Recept najdete ZDE

5.
Tvarohová vánočka – krok za krokem

Připravte si luxusní tvarohovou vánočku. Na snídani jako stvořená. Dělala jsem z dvojnásobné dávky, aby měla i moje mamka. Ta vánočku miluje. S máslem, medem k ranní kávě, to je jako z pohádky a musím říct, že se mi opravdu vydařila.

Recept najdete ZDE

6.
Vánoční vánočka

Kynuté těsto, které je jemné a krásně nadýchané. Přidáním rozinek dodáte vánočce super chuť!

Recept najdete ZDE

7.
Měkoučká vánočka s kousky čokolády

Výborná volba k snídani. Měkkoučké těsto, sem tam kousek čokolády – vhodné ke kávičce. Výborná vánočka!

Recept najdete ZDE

8.
Štědrovečerní vánočka s mandlovými lupínky

Na štědrovečerním stole nesmí chybět, tedy alespoň u nás doma, domácí vánočka. Dělala jsem ji několik let podle jednoho receptu, až do minulých vánoc, kdy jsem objevila tento recept a jiný už dělat nebudu.

Recept najdete ZDE

9.
Dokonalá vánočka + postup pletení

K snídani nebo k večeři. Pokud jste dosud připravili žádnou vánočku, je čas změnit to :)

Recept najdete ZDE

10.
Nekynutá vánoční štola s tvarohem

Pečete na Vánoce vánoční štolu? Většina receptů je klasická, čili kynutá. Já jsem ještě loni našla recept na nekynutú, je fantastická, s tvarohem a hlavně bez droždí. Dovolím si říct, že chutná mnohem lépe než klasická kynutá, alespoň pro mě je to lepší varianta.

Recept najdete ZDE