Tyto roztomilé prasátka jsem dělala dětem do školky jako pohoštění na menší narozeninovou párty. Co řeknete, nejsou opravdu roztomilá? Chutné sladké pečivo, které si můžete ještě natřít džemem, případně připravit i naslano, pokud uberete z těsta cukr. Je to na vás :) Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:
600 g
hladké mouky
80 g
moučkového cukru
150 g
rostlinného tuku Hera
25 g
droždí
3 ks
vaječné žloutky
2,5 dl
vlažného mléka
1 bal.
vanilkový cukr
1 lžička
soli

Dále:
1 ks
vejce
1/2 ks
vaječného bílku
60-80 g
moučkového cukru
50 g
čokoládové polevy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Klasicky si připravíme kvásek – vlažné mléko, trocha cukru a droždí zamícháme v menší misce a necháme stát na teplém míste.
  2. Ve větší misce smícháme ostatní suroviny, přidáme kvásek a vypracujeme hladké těsto, které necháme kynout na teplém místě, dokud zdvojnásobí svou velikost.

  3. Potom ho rozválíme na plát silný cca 1 cm, kulatou formičkou vykrájíme kolečka, pak menší na rypáček a slepíme je k sobě rozšlehaným vejcem.
  4. Poklademe na plech, vajíčkem potřeme celý povrch. Prsem si vyznačíme nos i oči a necháme krátce kynout. Znovu potřeme vajíčkem a znovu si zaznamenáme prstem nos i oči.
  5. Pečeme na 200 st. cca 20 minut a potom uděláme oči z vyšlehaného bílku s cukrem a z čokolády ještě uděláme tečky do očí.