Rychle, zdravě a chutně. Na tento recept jsem si nedávno vzpomněla, když jsem byla v obchodě a tam měli akci na cukety. Samozřejmě nejraději mám tuto polévku z domácí cukety, na kterou se mi už sliny sbíhají. Právě cuketu mám ze zeleniny nejraději, dělávám z ní polévku, prívarok, koláče nebo i hranolky, či těstoviny. Pokud zapojíte fantazii, dá se z ní připravit cokoliv. Autor: Dulinka

SUROVINY

1 l
vývaru
2 ks
cukety
1 ks
cibule
3 stroužky
česneku
sůl a pepř
bylinky
krutonky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Cukety překrojíme napůl a nakrájíme na tlusté plátky. Plátky důkladně posolíme a nechám chvilku na tácu “vypotit”. Cibuli oloupeme a nakrájíme na 3 tlustá kola. Oloupeme si česnek.
  2. Rozpálíme si grilovanou pánev potřenou olejem. Vypocené cukety osušíme a poklademe na pánev a opečeme do změknutí. Přivedeme si vývar k varu.

  3. Hotové cukety přendáme do misky a na pánev dáme cibuli s česnekem (česnek jen krátce). Když máme vše ogrilováno, tak to nasypeme do vývaru. Pokud chcete přidat i nějaké bylinky, tak právě teď.
  4. Chvilku spolu povaříme a poté rozmixujeme. Dochucujeme solí a pepřem. Když ji navrch na talíři přidáte krutonky z opečeného chleba, tak bude ještě lepší.

Můj blog: Dobroty Dulinka