Velmi chutná, bramborovo-zeleninová polévka s příchutí zázvoru. Speciální chuť dodají kukuřičné knedlíčky, které jsou neoddelitelnou součástí této polévky.

SUROVINY

Budeme potřebovat:
2 ks
větší brambory
1 ks
větší mrkev
1 ks
cibule
1/2 ks
petržel
2 ks
rajče
2-3 cm
kořen zázvoru
50 g
slanina
2 stroužky
česnek
sůl
koření

Knedlíčky:
50 g
kukuřičná mouka
50 g
hladká mouka
100 g
zakysaná smetana
1 ks
vejce
1 lžíce
olivový olej
sůl
petrželka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Brambory, mrkev, cibuli, rajče a petržel si nakrájíme na malé kostičky.
  2. Nejdříve si dáme sevřít vodu na ohni, přidáme brambory a uvaříme je.

  3. Slaninu si na jemno nakrájíme, lehce orestujeme na pánvi se strouhaným zázvorem a na jemno nasekaným česnekem, přidáme cibulku, mrkev a petržel. Vše spolu orestujeme. Když máme směs orestovanou, přidáme rajče bez slupky. (Zbavili jsme ji slupky ponořením do horké vody).

  4. Připravíme si těsto na knedlíčky. Oba druhy mouky si smícháme v misce, přidáme rozšlehané vajíčko se zakysanou smetanou, osolíme, přidáme olivový olej a petrželku. Důkladně mícháme, dokud nevznikne homogenní lepicí hmota (hustší hmota jako na palačinky).

  5. Když máme brambory uvařené, přidáváme hmotu na knedlíčky a to takovým způsobem, že pomocí lžíce si vytváříme knedlíčky (máme 2 lžíce, kterými si nabíráme těsto a házíme do vody). Kdo má rád malé knedlíčky, používá čajové lžičky.
  6. Po tom, jak všechny knedlíčky vyplavou na povrch, přidáváme do hrnce osmahnutú zeleninu. Opepříme a osolíme podle chuti.
  7. Polévku podáváme posypanou čerstvými bylinkami. Dobrou chuť!