Dnes sme si pre Vás pripravili výborný recept na chutnú maškrtu, na ktorú potrebujete len pár ingrediencií, ktoré určite nájdete vo vašej kuchyni.

Pripravte si túto dobrotu a uvidíte, že si ju zamilujete.

Chutí naozaj skvele a zvládne ju pripraviť každý.

Navyše aj super vyzerá, čo myslíte?

Ak by ste si predsa len chceli pozrieť postup prípravy na túto dobrotu, na konci článku nájdete video s postupom.

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

Na cesto budeme potrebovať:

 • pražené arašidy – 700 g
 • med – 5 lyžíc

Na polevu budeme potrebovať:

 • horká čokoláda – 400 g
 • olej – 3 lyžice

Na ozdobu budeme potrebovať:

 • biela čokoláda – podľa potreby

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Pomelieme arašidy pomocou kuchynského robota.  Pre pohodlie to môžete urobiť v niekoľkých krokoch. Namleté ​​oriešky vložte do hlbokej misy. K orechom pridajte tekutý med. Teraz si nasaďte rukavice a obe ingrediencie spolu premiešajte rukami. Vypracujte pevné a homogénne cesto.
 2. Arašidové cesto umiestnite na pruh papiera na pečenie, zakryte potravinárskou fóliou a vyvaľkajte z neho plát štvorcového tvaru. Cesto môžete natiahnuť na požadovanú hrúbku a veľkosť. Dôležité je, aby zodpovedala tvaru plechu, pekáča alebo tácky, do ktorej budete chcieť cesto presunúť. Musíte si preto zvoliť plech alebo veľkú tácku, ktorú vyložíte papierom na pečenie a podľa toho zvoliť veľkosť plátu cesta.
 3. Teraz si pripravte polevu. Do hrnca vložte horkú čokoládu a rastlinný olej. Ingrediencie spoločne rozpustite vo vodnom kúpeli alebo na miernom ohni za stáleho miešania. Vršok cesta zalejte získanou polevou a rovnomerne ju rozotrite stierkou.
 4. Plech vložte aspoň na hodinu do chladničky, aby čokoláda  vychladla a  stuhla. Potom vyberte plech a dezert otočte na iný papier na pečenie cestom hore. Odstráňte papier, s ktorým bol dezert v chladničke. Takto ho vložte späť na plech alebo tácku a polejte druhým množstvom čokoládovej polevy.
 5. Dezert môžete ozdobiť rozpustenou bielou čokoládou podľa svojich predstáv.
 6. Vložte na ďalšiu hodinu do chladničky, dezert nakrájajte a užite si jeho sladkú chuť.

Sledujte video recept:

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú